Reklama
Reklama

Wcale nie Zakrzówek. Małopolska ma znacznie ciekawsze plaże z doskonałą infrastrukturą

W Małopolsce do dyspozycji zainteresowanych jest coraz więcej ciekawych kąpielisk, które są idealnym celem na ciepłe i słoneczne dni. W samym Krakowie i okolicach mieszkańcy oraz turyści mogą korzystać z wielu zbiorników wodnych. W minionym sezonie największym zainteresowaniem cieszył się Zakrzówek. Nie jest on jednak jedynym kąpieliskiem w Krakowie, jak i Małopolsce, na który warto zwrócić uwagę.  

Choć do sezonu wakacyjnego pozostało jeszcze trochę czasu, już teraz kąpieliska cieszą się dużym zainteresowaniem. Wiele z nich jest dobrym miejscem na spacery, kiedy za oknem ciepła i słoneczna pogoda. W samej Małopolsce jest wiele plaż i zbiorników wodnych. Które z nich są warte uwagi? 

Kąpielisko w Przylasku Rusieckim - hit południowej Polski  

W stolicy Małopolski mieszkańcy, jak i turyście chętnie korzystają z Plaży Bagry, a także z nowopowstałego kąpieliska na Zakrzówku. Miejsca te oferują nie tylko możliwość kąpieli, ale również relaksu w przyjemnym otoczeniu. Kraków od niedawna zyskał kolejną, nową przestrzeń, która dla wielu jest dużo lepszą opcją niż słynny Zakrzówek. 

Kąpielisko w Przylasku Rusieckim to przestrzeń, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Do dyspozycji pozostaje kilka kilometrów ścieżek spacerowych, boiska, plac zabaw oraz parking. Ciekawie prezentują się pomosty oraz “pływający" basen o podwyższonym dnie.  

Zaletą tego miejsca jest fakt, że już za niedługo powstanie w jego okolicy stacja kolejowa, dzięki której do kąpieliska będzie można dojechać bezpośrednio pociągiem. Przylasek Rusiecki jest więc ciekawym miejscem nie tylko na mapie Krakowa, ale i Małopolski. Latem sprawdzi się do plażowania, zaś wiosną do rodzinnych spacerów.  

Przeczytaj również: Tu powstanie miasteczko dla seniorów. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce

Najpiękniejsze plaże w Małopolsce 

Nie trzeba wcale jechać nad morze, aby móc cieszyć się wodą i plażą. Oprócz gór województwo małopolskie oferuje wiele plaż, których infrastruktura robi wrażenie. W samym Krakowie i okolicy jest już ich kilka, a gdzie jeszcze można wypocząć nad wodą?  

W Małopolsce wiele jest miejsc w sąsiedztwie jezior, rzek czy zbiorników wodnych, gdzie można spędzić miło czas nie tylko latem, ale także wiosną. Sporo z tych lokalizacji oferuje wypoczynek w przyjemnym otoczeniu z dala od tłumów. 

Ciekawym miejscem jest z pewnością Jezioro Rożnowskie, które oferuje nie tylko plaże, ale i zachwycające widoki. W sezonie dla wszystkich dostępna jest plaża oraz różne atrakcje. Pozostając w nieco górskich klimatach, wspaniała przestrzeń czeka również nad Jeziorem Czorsztyńskim. Piaszczysta plaża w Kluszkowcach to ciekawy punkt na mapie, który warto odwiedzić. 

Należy wspomnieć również o kąpielisku Balaton w Trzebini, które powstało na terenie dawnego kamieniołomu. Zachwyca przeźroczystą wodą oraz otoczeniem. To idealne miejsce na wypoczynek i złapanie oddechu. 

Dodatkowo warte odwiedzenia są takie miejsca w Małopolsce, jak:  

  • Plaże nad Jeziorem Kryspinów 
  • Kąpielisko Chorwacja w Jurkowie  
  • Plaża nad Jeziorem Klimkowskim  
  • Plaża w Chotowej  
  • Port Nieznanowice 

Zobacz też:

W ten sposób zaoszczędzisz na biletach PKP. Wystarczy, że poznasz tę metodę

W tym miejscu w Polsce można spotkać prawdziwe bizony. Atrakcja dla dużych i małych

​Zrób to po wejściu do pokoju hotelowego. Dzięki temu unikniesz kradzieży

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | weekend w Polsce