Reklama
Reklama

Jedna z najpiękniejszych ścieżek rowerowych w Polsce. 30 km wokół jeziora z bajkowym widokiem

Coraz cieplejsze dni to idealna okazja, aby wyciągnąć z garażu rower i wybrać się na wypad za miasto. Zwłaszcza że w Polsce systematycznie przybywa ciekawych ścieżek rowerowych. Wśród nich szczególnie warto wspomnieć o jednej, która zachwyca górskimi widokami i udogodnieniami. Velo Czorsztyn to idealny cel weekendowej podróży. Panorama górska, liczne atrakcje i aktywny wypoczynek są tam gwarantowane.  

Ten tekst ukazał się w naszym serwisie po raz pierwszy w marcu bieżącego roku, jednak ze względu na jego popularność, publikujemy go ponownie. 

Trasa rowerowa z widokiem na Tatry cieszy się sporym zainteresowaniem  

Velo Czorsztyn to szlak rowerowy w Małopolsce, który powstał w 2019 roku i biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Prawie trzydziestokilometrowa trasa dostarcza możliwości aktywnego spędzenia czasu w malowniczych warunkach. Baza noclegowa w pobliskiej okolicy sprawia, że można przyjechać w te okolice na weekend i skorzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji. Warto wziąć swój rower, ale spokojnie można go wypożyczyć również na miejscu. 

Trasę wokół Jeziora Czorsztyńskiego z pewnością cechuje naturalne położenie, szereg atrakcji, a także standard dróg rowerowych. Poprzez wszystkie te czynniki, trasa uważana jest za jedną z piękniejszych w całej Polsce. 

Nie odznacza się ona wysokim stopnień trudności, lecz dobry poziom kondycji fizycznej jest zalecany. Zwłaszcza jeśli ktoś planuje przejechać całą trasę, a nawet zrobić pętlę, która ma około trzydzieści osiem kilometrów. Można również przejechać wyłącznie wybrany odcinek trasy. 

Szlak cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza latem. Dobrym pomysłem jest więc przejechanie go wczesną wiosną. Dla fanów przejażdżek rowerowych to idealna propozycja na weekendowy wypad. Dzięki asfaltowej nawierzchni każdy rowerzysta jest w stanie poruszać się po Velo Czorsztyn. W związku z tym na trasie można minąć profesjonalnych cyklistów, jak i całe rodziny z dziećmi.  

Zobacz również: Turystyczne hity na Wielkanoc. To tu Polacy planują spędzić święta

Co warto zobaczyć na Velo Czorsztyn? 

Trasę można rozpocząć w kilku miejscach. Wybór najczęściej pada na takie miejscowości, jak Dębno, Czorsztyn, Niedzica - Zamek i Frydman. Bez względu na to, w którym miejscu rozpocznie się przejażdżkę, radość z jazdy na rowerze oraz piękne widoki na trasie są gwarantowane.  

Przejazd szlakiem Velo Czorsztyn to możliwość podziwiania Jeziora Czorsztyńskiego praktycznie z każdej strony. Dodatkowo to zapierające dech w piersiach widoki, wliczając w to panoramę Tatr. Wybór tej trasy rowerowej daje również możliwość odwiedzenia wielu ciekawych miejsc i zabytków.  

Będąc nad Jeziorem Czorsztyńskim, koniecznie trzeba odwiedzić zamek w Niedzicy, który otwarty jest dla zwiedzających. Można zobaczyć w nim komnaty, wozownie czy więzienie. Legenda związana z tym miejscem głosi, że na zamku straszy. Pomimo tego jest chętnie odwiedzany i warto się tu wybrać przed lub po przejechaniu rowerowej trasy.  

W okolicy szlaku Velo Czorsztyn czekają również inne atrakcje, takie jak ruiny zamku w Czorsztynie czy Kościół św. Michała Archanioła w Dębnie, który jest wpisany na listę światowego Dziedzictwa UNESCO. Dodatkowo podczas trasy na turystów czekają miejsca, które świetnie nadają się na odpoczynek, piknik i podziwianie zachwycających widoków.

Zobacz też:

Błękitne, żółte, a nawet purpurowe. Tajemnicze jeziorka w Sudetach

Polacy kupują je na potęgę i wieszają na lodówkach. Tak niszczą swój sprzęt

Talizmany, menu w knajpach, egzotyczne zdjęcia. Tak naciągają Polaków na wakacjach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: weekend w Polsce | trasy rowerowe | ciekawe miejsca