Reklama
Reklama

Turystyczne hity na Wielkanoc. To tu Polacy planują spędzić święta

Wielkanoc w tym roku wypada wyjątkowo wcześnie, bo na przełomie marca i kwietnia. Wiele ludzi decyduje się spędzić ten czas w domach wśród bliskich, inni zaś planują wyjazd. Okazuje się, że niektóre miejscowości szczególnie są brane pod uwagę jako cel podróży. Jakie miejsca w Polsce są popularne, jeśli chodzi o wielkanocne wyjazdy?  

Święta przypadają w tym roku na przełom marca i kwietnia. Sporo osób decyduje się na wyjazd w tym czasie. Ten długi weekend to dobry czas na złapanie oddechu i poszukiwania pierwszych oznak wiosny. Podobnie jak w przypadku świąt Bożego Narodzenia, dużą popularnością cieszą się miejscowości górskie, ale nie tylko. Gdzie Polacy planują spędzić tegoroczną Wielkanoc?  

Zakopane cieszy się popularnością przez cały rok  

Górskie miejscowości cieszą się popularnością niemal przez cały rok. Oferują spektakularne widoki, możliwość aktywnego wypoczynku na szlakach, a także szereg innych atrakcji. Wśród nich niesłabnącą sławą cieszy się Zakopane. Tę górską miejscowość rocznie odwiedza rzesza turystów. Wielu z nich planuje właśnie tam spędzić święta wielkanocne.  

Duża część noclegów jest już zarezerwowana, choć do świąt pozostało jeszcze trochę czasu. Niektórzy turyści preferują rezerwację w ostatniej chwili, dlatego obłożenie z pewnością jeszcze się zwiększy. Zakopane i okolice to dla wielu idealne miejsce do spędzenia kilku wolnych dni, z którymi wiążą się święta wielkanocne.  

Innymi górskimi miejscowościami, które cieszą się zainteresowaniem wśród Polaków, są między innymi Białka Tatrzańska, Karpacz w Sudetach czy Wisła w Beskidzie Śląskim. Turyści zwracają uwagę przede wszystkim na dostępność atrakcji, a także przystępne ceny.  

Przeczytaj także: Nowa atrakcja w górach. Zachwyca widokiem i to zupełnie za darmo

Polacy Wielkanoc 2024 chcą spędzić w Krynicy-Zdrój

Co ciekawe tuż za Zakopanem, szczególnym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się Krynica-Zdrój. Ta miejscowość leżąca w Beskidzie Sądeckim zachęca do odwiedzenia coraz większą ilością atrakcji, a także przystępnością cenową. Miejsce to odznacza się wieloma atutami, które coraz bardziej są doceniane.  

Krynica-Zdrój niesłabnącą sławą cieszy się wśród kuracjuszy, którzy przebywają tutaj do sanatorium. Wraz z nowymi atrakcjami chętnie wybierają się tutaj również inni, w tym rodziny z dziećmi. Wiele z nich decyduje się również na spędzenie tutaj świąt Wielkanocnych.  

W tej miejscowości na turystów czeka między innymi popularny deptak wraz z pijalnią wód, wyjazd kolejką szynową na Górę Parkową czy podróż kolejką gondolową na szczyt Jaworzyny. Od 2019 r. ogromną popularnością cieszy się również wieża widokowa, która znana jest również jako ścieżka w koronach drzew.  

Zobacz także: Krokusy możesz podziwiać nie tylko w Dolinie Chochołowskiej. Tu nacieszysz oczy z dala od tłumów

A może święta w mieście?

Jeśli nie święta blisko natury z górskimi widokami, dobrym rozwiązaniem, na które decyduje się wiele osób, jest spędzenie świąt wielkanocnych w mieście. Najczęściej wybór pada na miejscowości nadmorskie, takie jak Gdańsk, Gdynia czy Kołobrzeg. Oprócz spaceru po plaży miejsca te oferują szereg atrakcji, również w razie niepogody.  

Oprócz nadmorskich miejscowości Polacy decydują się również na podróż do innych dużych miast, takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Oferują one szeroką ofertę gastronomiczną, a także spacery po rynku czy starówce. W mieście również jest sporo rzeczy do robienia w świąteczne dni. 

Zobacz też:

"Mała Holandia" w północnej Polsce. Wiosną są tam tłumy turystów

W latach 80 był ulubionym kierunkiem polskich turystów. Dziś też przyciąga klimatem i cenami

​Nie musisz jechać do Prowansji. Lawendowy piknik odbywa się o wiele bliżej

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: weekend w Polsce | urlop | ciekawe miejsca