Reklama
Reklama

Nowa atrakcja nad Bałtykiem. Turyści będą tłumnie odwiedzać to miejsce

Nowa atrakcja nad Morzem Bałtyckim jest już otwarta. Spektakularna konstrukcja przypominająca kształtem łódź z żaglem stanęła w Wolinie i zachęca do odwiedzin lokalnych mieszkańców, jak i turystów. To wyjątkowa możliwość podziwiania panoramy miasta i nie tylko. Co wiadomo o nowo otwartej atrakcji w północnej Polsce?  

Wieże i platformy widokowe cieszą się nieprzemijającą popularnością nie tylko w południowej Polsce na terenach górskich. Budowane są w malowniczych lokalizacjach, dzięki czemu umożliwiają podziwianie spektakularnych widoków. Coraz częściej spotyka się platformy bądź wieże widokowe o rozmaitych kształtach, które same w sobie są już ciekawą atrakcją. Jedna z nich powstała właśnie w mieście Wolin. 

Nad Bałtykiem przybywa nowych atrakcji  

Liczba atrakcji turystycznych w Polsce stale rośnie. Mieszkańcy północnej części kraju również mogą zauważyć nowo powstałe miejsca do spędzania wolnego czasu. Miasto Wolin położone malowniczo na wyspie Wolin również stawia na rozwój sektora turystyki. Do dyspozycji odwiedzających jest tam już szereg atrakcji, które z pewnością przypadną każdemu do gustu.  

Sama wyspa Wolin jest już niesamowitą atrakcją jako największa wyspa w całości położona na terytorium Polski. Oferuje turystom piękno Wolińskiego Parku Narodowego. Zachwyt okazałością dzikiej przyrody jest gwarantowany. Co więcej, wśród turystów ogromną popularnością cieszy się Centrum Słowian i Wikingów. To miejsce o niezwykłym charakterze, które pozwala przenieść się do odległych czasów z przeszłości. Latem organizowany jest tam Festiwal Wikingów.  

Dodatkowo okolica oferuje piękne widoki, które można oglądać między innymi z nowo powstałej platformy widokowej. Sama konstrukcja robi już wrażenie i z pewnością będzie odwiedzana przez okolicznych mieszkańców, jak i przybyłych turystów. To kolejny punkt na mapie atrakcji turystycznych Wolina, jak i północnej Polski.  

Zobacz również: To tutaj Polacy spędzą wakacje 2024. Klimat jak w Hiszpanii, a taniej niż w Turcji

Nowy punkt widokowy zachwyca miejscowych, jak i turystów 

Najnowsza atrakcja w Wolinie sięga aż 30 metrów wysokości. Zlokalizowana przy ulicy Parkowej wieża widokowa zachwyca już swoim wyglądem, a co dopiero oferowanymi widokami. Ze szczytu konstrukcji podziwiać można Zalew Szczeciński, a także panoramę miasta Wolin.  

Sama konstrukcja robi niesamowite wrażenie, ponieważ kształtem ma przypominać łódź z rozwiniętym żaglem. Fenomenem tej wieży widokowej tkwi jednak w tym, że jest w pełni dostosowana do osób z niepełnosprawnościami. Została zaprojektowana w taki sposób, aby osoby na wózkach inwalidzkich również mogły podziwiać widoki ze samego szczytu.  

Choć oficjalne otwarcie planowane jest na drugą połowę marca, z nowej atrakcji już korzystają pierwsi mieszkańcy oraz przybyli turyści. W wypowiedziach słychać zachwyt całą konstrukcją, jak i oferowanymi widokami. Odwiedzający potwierdzają, że ta wieża widokowa to nowy, obowiązkowy punkt do odwiedzenia będąc w Wolinie lub okolicy.  

Zobacz też:

Idealne miejsce na piknik nad jeziorem. Z Krakowa dojedziesz tu w mniej niż godzinę

​Luksusowe miasto na pustyni i ponad 30 stopni w maju. Polacy pokochali ten kierunek

​Nie musisz wydawać fortuny na relaks w termach. Z tych basenów termalnych skorzystasz za darmo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | weekend w Polsce | wakacje | urlop