Reklama
Reklama

Nowa atrakcja w górach. Zachwyca widokiem i to zupełnie za darmo

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się wieże i tarasy widokowe, które tłumnie przyciągają rzeszę turystów. Kolejna z tego typu atrakcji stanęła na wzgórzu Bachledówka w gminie Czarny Dunajec. To idealne miejsce do podziwiania majestatycznego piękna Tatr. Wejście jest całkowicie darmowe, a ujrzane widoki zapierają dech.

Miejsc, z których można beztrosko podziwiać piękno najwyższych gór Polski nigdy nie za wiele. Taką lokalizację z pewnością posiada nowopowstały taras widokowy na szczycie wzgórza Bachledówka, tuż obok Sanktuarium bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. To obowiązkowy punkt do odwiedzenia dla miłośników pięknych krajobrazów przyrody oraz spokoju.  

Kolejne miejsce, z którego można podziwiać panoramę Tatr 

W regionach górskich systematycznie przybywa atrakcji, z których beztrosko można podziwiać piękne panoramy. Za skorzystanie z wielu z nich trzeba uiścić określoną opłatę. Taras widokowy w gminie Czarny Dunajec jest zupełnie bezpłatny i każdy zainteresowany może z niego skorzystać.  

Zlokalizowany jest na szczycie wzgórza Bachledówka, około 100 m n.p.m., niedaleko Sanktuarium bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, które uchodzi za jedno z najważniejszych miejsc w gminie Czarny Dunajec. Teraz można stamtąd beztrosko podziwiać panoramę Tatr, która sama w sobie jest najlepszą atrakcją.  

Dobra przejrzystość powietrza to możliwość oglądania rozległych górskich krajobrazów, które obejmują Tatry, ale również Pieniny, Gorce oraz Beskidy. Dostępna na tarasie widokowym mapa ułatwia zidentyfikować takie szczyty jak Giewont, Trzy Korony czy Babia Góra. To nie lada gratka dla miłośników górskich widoków.  

Może cię zainteresować: To będzie najdłuższy hotel w Polsce. Budynek o długości aż 330 m stanął u podnóża gór

Czy nowa atrakcja turystyczna przyciągnie turystów do gminy Czarny Dunajec? 

Gmina Czarny Dunajec jest położona w niewielkiej odległości od polskich Tatr. To jej zdecydowanie największy atut, ponieważ wiele turystów to właśnie tam decyduje się na nocleg, przyjeżdżając w polskie góry. Z łatwością można dojechać stamtąd do Zakopanego oraz na pobliskie termy. Typowo górski charakter sprawia, że jest to idealne miejsce do wypoczynku.  

Spektakularne widoki to ogromna atrakcja i atut gminy Czarny Dunajec. Teraz na jej terenie powstało miejsce, w którym komfortowo można je podziwiać. Taki punkt może okazać się dobrym pomysłem, aby ściągnąć turystów. Przy okazji odwiedzenia Sanktuarium bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Bachledówce, można teraz bezpłatnie skorzystać również z tarasu widokowego. Sama konstrukcja robi wrażenie, a dodatkowo oferuje wygodną możliwość odpoczynku i kontemplacji zjawiskowej panoramy gór.  

Zobacz też:

To najmniejsze uzdrowisko w Polsce. Każdego roku przyciąga tłumy kuracjusz

Na zdjęciach wygląda jak Włochy. Ta mała miejscowość w Polsce to wakacyjny hit

Przeczytaj przed wyjazdem do Wenecji. Te miejsca zwiedzisz zupełnie za darmo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: weekend w Polsce | ciekawe miejsca | góry