Reklama
Reklama

​To będzie najdłuższy hotel w Polsce. Budynek o długości aż 330 m stanął u podnóża gór

W Polsce jest wiele pięknych i luksusowych hoteli, ale bez wątpienia żaden nie może równać się z tym miejscem pod względem długości budynku. Chodzi o znajdujący się w Beskidzie Śląskim obiekt Mercure Szczyrk Resort. Poznaj odrestaurowaną perłę PRL, która jeszcze niedawno przyciągała turystów oraz miłośników pięknych krajobrazów nie tylko z Polski.

Historia Orlego Gniazda

Budynek powstał pod koniec lat 70. XX wieku jako wspólne przedsięwzięcie trzech zakładów państwowych — Huty Katowice, Huty Kościuszko oraz Przedsiębiorstwa Sprzętowo-Transportowego Budownictwa Elektrowni i Przemysłu "Transprzęt". Miał być hotelem, w którym wypoczywać będą pracownicy tych zakładów wraz z rodzinami. Usytuowane jest na wysokości 660 m n.p.m. na malowniczym stoku. Jednak od wielu lat jego stan nie był najlepszy, a budynek wymagał kompleksowego remontu. Ten zaczął się w 2021 roku, a jego najlepszym określeniem jest metamorfoza.

Sprawdź również: Nie musisz jechać na Islandię. Zorzę polarną zobaczysz w tych miejscach w Polsce

Kiedy zostanie otwarty nowy Mercure Szczyrk Resort?

Ponowne otwarcie obiektu planowane jest na lato 2024 roku. Zmieniona została także nazwa na Mercure Szczyrk Resort. Po modernizacji budynek będzie miał 9 kondygnacji i aż 330 metrów długości, co uczyni go bez wątpienia najdłuższym hotelem w Polsce. Jego powierzchnia użytkowa będzie wynosiła 35 tys. metrów kwadratowych, w których znajdzie się miejsce na blisko 450 pokoi, a także gastronomię, nowoczesne baseny, przestrzeń eventową oraz strefy SPA. Przyszłych gości ma zachwycać nie tylko wystrój wnętrz, ale przede wszystkim widoki z hotelu na malowniczy krajobraz Szczyrku oraz panoramę Beskidu Żywieckiego.

Zobacz też:

"Mała Holandia" w północnej Polsce. Wiosną są tam tłumy turystów

W latach 80 był ulubionym kierunkiem polskich turystów. Dziś też przyciąga klimatem i cenami

​Nie musisz jechać do Prowansji. Lawendowy piknik odbywa się o wiele bliżej

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | weekend w Polsce | wakacje | góry