Reklama
Reklama

Na tych polskich plażach możesz poczuć się jak na Wyspach Karaibskich. Zachwycają nawet zagranicznych turystów

Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, jak piękne jest wybrzeże Morza Bałtyckiego. Polskie plaże to zdecydowanie powód do dumy. Co roku doceniane są nie tylko przez turystów z kraju, ale również i z zagranicy. Dzikie, spokojne, a chwilami nawet i egzotyczne. Różnorodność plaż nad polskim morzem jest zaskakująca i zarazem zachwycająca. O których mówi się, że są najpiękniejszymi?  

Morze Bałtyckie jest chętnie obieranym celem nie tylko w wakacje, lecz o każdej porze roku. Malownicze klify, szerokie wybrzeża i piaszczyste plaże to cechy charakterystyczne polskiego morza. Okazuje się, że przyciąga to nie tylko polskich, ale również zagranicznych turystów.  

Eksperci z zagranicy również coraz częściej doceniają plaże nad Morzem Bałtyckim. O niektórych mówi się nawet, że mogą konkurować z tymi, które leżą w słonecznej Hiszpanii czy we Włoszech. Każda posiada w sobie coś wyjątkowego, ale niektóre zasługują na szczególne wyróżnienie.  

Plaża w Świnoujściu została w 2023 r. okrzyknięta najpiękniejszą  

Na podstawie głosowania czytelników magazynu Travelist, plaża w Świnoujściu zajęła pierwsze miejsce w rankingu tych najpiękniejszych. Wybór nie jest przypadkowy, bowiem zachwyca ona czystością oraz nadmorskim klimatem. W niektórych miejscach jej szerokość sięga do nawet 200 metrów i co ciekawe, w sposób naturalny dalej się poszerza.  

Plaża w Świnoujściu nie tylko uznawana jest za jedną z najpiękniejszych, ale również najczystszych nad polskim morzem. O to, aby turyści mogli w pełni bezpiecznie i komfortowo spędzać czas na plaży w Świnoujściu dba wykwalifikowana ekipa, która raz dziennie sprząta, a także przesiewa piasek. 

Zobacz również: Restauracja wymaga dopłaty za widoki i Słońce. Klienci nie kryją oburzenia

Zachody Słońca, klify i piaszczysta plaża czekają na turystów w Międzyzdrojach

O tej plaży mówi się, że jest niczym te z Wysp Kanaryjskich czy Monte Carlo. Mowa tutaj nie tylko o niesamowitej plaży, ale również o fakcie, że to właśnie w Międzyzdrojach można spotkać wiele gwiazd. Zwłaszcza podczas corocznego Festiwalu Gwiazd.  

Sama plaża uznawana jest jednak za wakacyjną perłę. Szerokie, piaszczyste plaże oraz przepiękne klify robią wrażenia na każdym turyście. Na wybrzeżu robi się szczególnie wyjątkowo o wschodzie lub zachodzie Słońca. To idealny czas na spacer, który z pewnością zapadnie na długo w sercu.  

Przeczytaj także: Grecka wyspa zachwyca widokami. Prawie jak Santorini, ale bez tłumów

W Jarosławcu plaża nazywana jest “polskim Dubajem" 

Nie jest ona naturalną plażą, ale pomimo tego zachwyca swoim kształtem i wyglądem. Mówi się o niej, że jest “polskim Dubajem". Plaża w Jarosławcu jest niesamowitą inwestycją i fenomenem na skalę świata. W końcu jest największą sztuczną plażą w Europie. Z każdym sezonem doceniana jest przez coraz większą liczbę turystów.  

Cała inwestycja robi imponujące wrażenie, a jej koszt to aż 170 mln zł. Od momentu powstania jest miejscem chętnie wybieranym na nadmorski wypoczynek. Zachwyca tutaj nie tylko piaszczysta plaża, ale również czyste kąpielisko.  

Zobacz też:

Jesteś fanem Harry’ego Pottera? Teraz możesz zanocować w prawdziwym Hogwarcie

Z Krakowa dolecisz za mniej niż 100 zł. Na miejscu zabawa lepsza niż w Disneylandzie

​Wyjątkowa atrakcja pod poziomem morza w Trójmieście. W weekend majowy będą tam tłumy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje | morze