Reklama
Reklama

To tu leży najpiękniejsza plaża 2024 r. Wcale nie we Włoszech czy w Hiszpanii

Wcale nie Malta, Sardynia czy Majorka. W światowym rankingu miano najpiękniejszej plaży 2024 zyskało zupełnie inne miejsce. To portugalska Praia da Falésia zdobyła zwycięski laur w zestawieniu Travellers Choise Awards. Sprawdź, jakie jeszcze niezwykłe plaże świata zajęły miejsce na podium. Wszystkie znajdują się w Europie.

Zestawienie najpiękniejszych plaż świata na rok 2024, oparte jest na recenzjach podróżnych z platformy TripAdvisor. Oferuje wyjątkowy przegląd miejsc, które skradły serca turystów. Oceniający wzięli pod uwagę nie tylko piękne widoki. Liczyły się również czystość i poziom komfortu. Co ciekawe ze wszystkich plaż na świecie pierwsze trzy miejsca zajęły te europejskie.  

Praia da Falésia - najpiękniejsza plaża świata 2024 

Liderem tegorocznego rankingu jest Praia da Falésia, położona w malowniczym regionie Algarve w Portugalii. Plaża rozciąga się na sześć kilometrów, przez co zapewnia doskonały komfort opalania. Trudno tu o tłok, który jest częstym minusem wakacyjnej Europy. 

Turyści docenili piękno malowniczych, czerwonych klifów, ciągnących się wzdłuż wybrzeża. Kolor drobnego, jasnego piasku kontrastuje idealnie z błękitem wody. To miejsce idealnie nadaje się dla rodzin z dziećmi, fale są tu łagodne, a piasek nadaje się do tworzenia budowli. Najpiękniejsza plaża świata 2024 jest zadbana, choć nie narusza to jej naturalnego charakteru.  

Czytaj też: To nie Karaiby, to wyspa w Europie. Zachwyca, a mało kto o niej słyszał

Ranking najpiękniejszych plaż 2024 - świetne wyniki Europy 

Drugą lokatę zdobyła plaża Spiaggia dei Conigli na włoskiej wyspie Lampedusa. To miejsce słynie z obecności żółwi morskich, ale także przyciąga miłośników nurkowania ze względu na bogactwo podwodnego świata. Sprzyja temu także krystalicznie czysta woda. Ta plaża leży w obrębie rezerwatu przyrody.  

Trzecie miejsce zajmuje plaża La Concha w San Sebastian, w Hiszpanii. To miejskie kąpielisko w kształcie półksiężyca. Plaża jest urokliwa, a ze względu na bliskość miasta odbywają się na niej często festiwale i obchody tradycyjnych świąt. San Sebastian uznawane jest za centrum kultury kulinarnej Kraju Basków. Podczas plażowania można wyskoczyć do miasta i zasmakować miejscowych specjałów.  

Trzy najpiękniejsze plaże świata według rankingu 2024 leżą w Europie. Na dalszych pozycjach znalazły się plaże Hawajów, Seszeli czy Wysp Karaibskich. Wynikać to może jednak z faktu, że leżą one daleko i mniej użytkowników aplikacji miało okazję je odwiedzić.   

Zobacz też:

Majówka z dala od miasta i turystów? To miejsce gwarantuje ciszę i spokój

Chorwacka plaża skażona azbestem. Lepiej nie wybieraj się tam na majówkę

Jesteś fanem Harry’ego Pottera? Teraz możesz zanocować w prawdziwym Hogwarcie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: urlop | wakacje | ciekawe miejsca