Reklama
Reklama

To nie Karaiby, to wyspa w Europie. Zachwyca, a mało kto o niej słyszał

Malownicze plaże, spokój oraz brak hałasu. Wyjątkowa wyspa Herm zaskakuje swoim wyglądem oraz unikatową atmosferą. Nie znajdziemy na niej aut, telewizorów, ani zegarków. Przekonaj się, gdzie leży to wyjątkowe miejsce i jak możesz je odwiedzić.

Wyspa Herm to nietypowe miejsce, o którym wie niewielu turystów. Znajdziemy tam piękne plaże oraz wyjątkową atmosferę. Sprawdź, jak się tam dostać, aby zachwycać się ciszą i urokami natury.

Plaże jak na Karaibach, spokój oraz zakaz ruchu samochodowego. Wyspa Herm urzeka

Herm jest niezwykle małą wyspą. Jej powierzchnia wynosi zaledwie 2 km kwadratowe — ma 2,5 km długości i ok. 1 km szerokości. Ze względu na niewielki rozmiar, obejście całej wyspy zajmie nam mniej więcej dwie godziny.

Największą atrakcją Herm są unikatowe plaże, które wyróżniają się kolorem piasku — jest ona biały. Znajdują się one na północy wyspy. Wybrzeże ma prawie 1,5 km długości, a swój unikatowy wygląd zawdzięcza Prądowi Zatokowemu i milionom małych fragmentów muszli, które wypłukuje. Natomiast na południu odnajdziemy wybrzeże skaliste.

Wyspa jest malownicza, ale spędzenie na niej wakacji może stanowić nie lada problem logistyczny. Samochody są tam zakazane, a artykuły spożywcze dostarczane są na wyspę co kilka dni, dlatego może konieczne być ich zamówienie z wyprzedzeniem. Na wyspie znajduje się jeden hotel, w którym nie ma telefonów, telewizorów, a nawet zegarów. Nocleg można jednak zarezerwować również przez portal Airbnb.

Zobacz także: W tych krajach zapłacisz za urlop mniej niż nad Bałtykiem. Nie musisz się też martwić o pogodę

Gdzie leży wyspa Herm? Dostaniesz się na nią za pomocą promu

Herm to wyjątkowa wyspa, która znajduje się na kanale La Manche. Należy do Wysp Normandzkich i nie jest częścią Zjednoczonego Królestwa, ani Unii Europejskiej.

Na wyspę można dostać się za pomocą promu z Guernsey, czyli jednej z głównych Wysp Normandzkich. Podróż trwa jedynie 15 minut. Na wyspie Herm główną atrakcją są plaże, głównie Shell Beach. Jej egzotyczny wygląd niespotykany w naszej szerokości geograficznej zwraca uwagę i przyciąga turystów. Odludne miejsce może sprawdzić się idealnie, jeśli odwiedzamy Wyspy Normandzkie lub kiedy potrzebujemy wakacji z dala od cywilizacji.

Zobacz też:

Majówka z dala od miasta i turystów? To miejsce gwarantuje ciszę i spokój

Chorwacka plaża skażona azbestem. Lepiej nie wybieraj się tam na majówkę

Jesteś fanem Harry’ego Pottera? Teraz możesz zanocować w prawdziwym Hogwarcie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | wakacje | urlop