Reklama
Reklama

Tu powstanie miasteczko dla seniorów. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce

To pierwsze takie miejsce w Polsce. Powstanie w Małopolsce, na terenie dawnego szpitala okulistycznego w krakowskich Witkowicach. Miasteczko dla seniorów to inicjatywa, której urzeczywistnienie ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Pierwsi seniorzy będą mogli się wprowadzić już w 2025 roku. Co przewiduje projekt tego niezwykłego miejsca? 

W Polsce notowany jest coraz większy udział osób starszych w społeczeństwie. Rośnie więc zapotrzebowanie na miejsca oraz udogodnienia, które zapewnią opiekę nad osobami starszymi na najwyższym poziomie. Dostępne są domy spokojnej starości i w planie jest stworzenie pierwszego w Polsce miasteczka dla seniorów. Czegoś takiego jeszcze nie ma.  

Pierwsza taka inicjatywa dla seniorów w Polsce  

Opuszczony od ponad 10 lat teren dawnego szpitala okulistycznego w Witkowicach zmieni się nie do poznania. Na tym rozległym obszarze ma powstać coś, czego jeszcze w Polsce nie ma, a mianowicie miasteczko dla seniorów. W lutym do urzędu miasta Kraków wpłynął wniosek o pozwolenie na przebudowę tego miejsca.  

Prywatny inwestor, który nabył teren byłego szpitala okulistycznego w Witkowicach, ma szerokie plany, jeśli chodzi o zagospodarowanie tego miejsca. Chce stworzyć miejsce, w którym seniorzy będą mieli zapewnione komfortowe życie.  

Wizualizacje już robią ogromne wrażenie. Wstępne informacje mówią, że na przełomie 2025 i 2026 roku pierwsi seniorzy będą mogli wprowadzić się do pierwszego w Polsce miasteczka seniorów.

Zobacz także: Tajemnicza wyspa na Mazurach. Wiąże się z nią historia, która zaskoczy wielu

W planach są kawiarnie, wieża widokowa, alpakoterapia i wiele innych udogodnień  

W krakowskich Witkowicach teren byłego szpitala okulistycznego ma zmienić się nie do poznania. W planach dla seniorów jest otworzenie specjalistycznych przychodni lekarskich, centrum rehabilitacji, strefy SPA, a także basenów. Oprócz domów dla seniorów przewidziany jest również hotel, w którym będą mogły się zatrzymać osoby, które przyjadą odwiedzić swoich bliskich.  

Dla seniorów przewidziane są także liczne możliwości spędzania wolnego czasu, takie jak kawiarnie, alejki do spacerowania, a nawet wieża widokowa. W planach są również takie miejsca jak korty tenisowe, tężnia solankowa czy ośrodki alpakoterapii. Całość ma tworzyć komfortowe miejsce dla osób starszych. 

Projekt ten otworzy nowy rozdział, jeśli chodzi o opiekę nad seniorami w Polsce. Jest to również niesamowita inwestycja, która ma zagospodarować teren i budynki byłego szpitala okulistycznego w Witkowicach, które od ponad 10 lat stoją nieużywane. Miejsce zyska więc nowe życie. 

Zobacz też:

Majówka z dala od miasta i turystów? To miejsce gwarantuje ciszę i spokój

Chorwacka plaża skażona azbestem. Lepiej nie wybieraj się tam na majówkę

Jesteś fanem Harry’ego Pottera? Teraz możesz zanocować w prawdziwym Hogwarcie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca