Reklama
Reklama

Tajemnicza wyspa na Mazurach. Wiąże się z nią historia, która zaskoczy wielu

Żeglując po mazurskich jeziorach, można natknąć się na liczne wyspy. Większość z nich objęta jest zakazem wstępu, aby chronić tamtejszą przyrodę. Można je jednak podziwiać podczas rejsów. Jedna z takich wysp posiada romantyczną nazwę i wiąże się z nią niezwykła legenda. Co skrywa tajemnicza Wyspa Miłości?  

Na jednym z mazurskich jezior mieści się wyspa o niezwykle romantycznej nazwie. Wyspa Miłości, zwana również Wyspą Francuską leży na jeziorze Niegocin i intryguje nie tylko swoim ciekawym kształtem, ale również historią. Jej oficjalna nazwa to Grajewska Kępa. 

O wyspie krąży niezwykła legenda  

Niewielką wyspę porastają drzewa, tworząc przy tym aurę dzikości oraz tajemniczości. Z tym miejscem na jeziorze Niegocin związana jest legenda o pięknej, lecz tragicznej miłości. To właśnie stąd wzięła się potoczna nazwa - Wyspa Miłości.  

Według legendy na owej wyspie dawno temu mieszkał zamożny rybak z żoną oraz dwunastoma pięknymi córkami. Kiedy na świat przyszła trzynasta, okazała się być tą najpiękniejszą i to właśnie jej rodzice chcieli przekazać cały majątek na wyspie.  

Serce Galindy miało jednak inne plany, ponieważ dziewczyna zakochała się w chłopaku z lądu i to dla niego chciała opuścić wyspę. Ojciec nie chcąc do tego dopuścić, zwrócił się o pomoc do czarownicy. Ta uknuła intrygę, podszywając się pod piękną Galindę podczas spotkania z ukochanym nad brzegiem jeziora.  Ten myśląc, że całuje swoją wybrankę serca, zamienił się w żabę. 

Galinda po przybyciu na spotkanie nie ujrzała swojego ukochanego. Pogrążona w smutku postanowiła wykąpać się w jeziorze i wtedy usłyszała rechot żab. Jeden rechot był jednak inny. Dziewczyna wzięła żabę w dłonie i w jej oczach ujrzała swojego ukochanego. To odkrycie wstrząsnęło ją tak bardzo, że zastygła w bezruchu i tak trwa do dzisiaj.  

Przeczytaj również: Na tych polskich plażach możesz poczuć się jak na Wyspach Karaibskich. Zachwycają nawet zagranicznych turystów

Wyspę można podziwiać podczas rejsu po jeziorze Niegocin 

W nawiązaniu do pięknej, choć nieszczęśliwej historii miłości Galindy na Placu Grunwaldzkim w Giżycku została postawiona fontanna. Przedstawia ona dziewczynę, trzymającą żabę w swoich dłoniach. 

Legenda związana z wyspą jest niezwykle lubiana przez lokalnych mieszkańców oraz turystów, którzy przybywają w okolice jeziora Niegocin. Oprócz niej znana jest również druga, która opowiada o historii francuskich żołnierzy. Właśnie stąd wzięła się nazwa Wyspa Francuska.  

Znając legendy, miejsce to jeszcze bardziej wzbudza zainteresowanie i zachwyca. Możliwe jest zakupienie biletów na rejs z Giżycka właśnie w okolice Wyspy Miłości. Spacerowy rejs statkiem Żeglugi Mazurskiej to szansa na ujrzenie wyspy z każdej strony i podziwianie zachwycających widoków.

Zobacz też:

Chorwacka plaża skażona azbestem. Lepiej nie wybieraj się tam na majówkę

Jesteś fanem Harry’ego Pottera? Teraz możesz zanocować w prawdziwym Hogwarcie

Z Krakowa dolecisz za mniej niż 100 zł. Na miejscu zabawa lepsza niż w Disneylandzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | wakacje