Reklama
Reklama

​Sposób prosto od pracownika lotniska. Dzięki niemu twoja walizka wyjedzie pierwsza

Tłum ludzi przy taśmie bagażowej na lotnisku to zwiastun kolejnych podróżnych, którzy przylecieli na miejsce. Dla wielu osób to czekanie na walizki jest najgorsze po męczącym locie. Czy jest sposób, który znacznie skróci ten czas? Poznaj trik pracownika lotniska, dzięki któremu twoja walizka wyjedzie pierwsza.

Ta jedna naklejka może znacznie przyspieszyć proces czekania na bagaż

Schemat działania pasażerów na lotnisku jest praktycznie identyczny, bez względu na to, w której stronie świata się znajdujemy. W pierwszej kolejności czeka nas odprawa, następnie kontrola bezpieczeństwa, wejście na pokład oraz lot. Dla czasu oczekiwania na bagaż po przylocie kluczowa będzie kwestia odprawy bagażu. Według pracowników lotniska jednym ze sposobów będzie naklejenie na walizkę naklejki informującej o tym, że przewozimy delikatne produkty. Najczęściej jest ona biało-czerwona z angielskim napisem "fragile" i obrazkiem szklanej szklanki. Te bagaże wkładane są do luków jako ostatnie i najczęściej wyjeżdżają jako pierwsze.

Sprawdź również: Karaiby w Europie tylko 2,5 godziny lotu z Krakowa. Białe plaże i turkusowa woda

Co zrobić, by walizka wyjechała pierwsza na taśmie bagażowej po przylocie? Śpiesz się powoli!

Drugim trikiem, który również można wykorzystać, by przyspieszyć oczekiwanie na walizkę po przylocie, jest... późna odprawa. Zdaniem pracowników lotniska bagaże wkładane są do luków w kolejności odprawiania, z kolei rozładowywane są w odwrotnej kolejności. Z tego względu, jeśli odprawimy się jak najpóźniej, a nasz bagaż jako jeden z ostatnich trafi do luku, prawdopodobnie będzie jednym z pierwszych, które wyjadą na taśmę bagażową po przylocie. Pamiętaj również, by przed podróżą sprawdzić, jak się ubrać do samolotu, a także jak skorzystać ze ścieżki, która nie pozwoli ci się spóźnić na samolot.

Zobacz też:

Błękitne, żółte, a nawet purpurowe. Tajemnicze jeziorka w Sudetach

Polacy kupują je na potęgę i wieszają na lodówkach. Tak niszczą swój sprzęt

Talizmany, menu w knajpach, egzotyczne zdjęcia. Tak naciągają Polaków na wakacjach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: podróż samolotem