Reklama
Reklama

Planujesz podróż samolotem? Tych ubrań lepiej nie zakładaj

Podróż samolotem, nawet dla osób, które uwielbiają latać, jest często dość stresująca. Jest to również jeden z powodów, z którego powinniśmy zwrócić uwagę na to, co ubieramy na lot samolotem. Dowiedz się, jakich ubrań lepiej nie zakładać do samolotu, by uniknąć niepotrzebnych problemów w czasie całej podróży.

Przed lotem zadbaj o odpowiednie spodnie

Spodnie to kluczowa część garderoby, która może okazać się bardzo ważna w kontekście naszego komfortu podczas podróży samolotem. Dla wielu osób, w szczególności kobiet, idealnym rozwiązaniem na tę okazję wydają się leginsy. Jednak jest pewien problem. Chodzi mianowicie o ich skład. Jeśli założymy leginsy ze sztucznych materiałów, komfort naszej podróży może się znacznie obniżyć, a my przez cały lot będziemy mieli skrępowane ruchy. Podobny problem dotyczy obcisłych dżinsów, z których również lepiej zrezygnować do samolotu.

Sprawdź również: Idealne miejsce na piknik nad jeziorem. Z Krakowa dojedziesz tu w mniej niż godzinę

Czego nie zakładać do samolotu? Kluczowe są buty

Przygotowując sobie outfit do samolotu, warto również zwrócić uwagę na kwestię obuwia. Najczęściej decydujemy się na nasze ulubione buty sportowe, jednak problemem mogą być... sznurowadła, szczególnie podczas długich tras. Często okazuje się, że chcemy zdjąć buty, by odpoczęły nam stopy, a częste odwiązywanie i zawiązywanie sznurówek może być uciążliwe. Dobrym wyborem do samolotu mogą być wygodne laczki skórzane lub buty, które w szybki i łatwy sposób zdejmiemy ze stopy, a także na nią założymy.

Sprawdź również: To miejsce w Małopolsce zachwyca turystów. Chętnie przyjeżdżają tu także Słowacy

Ostatnie, ale nie najmniej ważne — skarpetki

Na ostatnim miejscu tego rankingu ubrań, których lepiej nie zakładać do samolotu, znajdują się skarpetki. Dla wielu osób ten element garderoby może się wydawać stosunkowo mało ważny, jednak przy długich podróżach może mieć kluczowe znaczenie. Przede wszystkim unikajmy skarpetek uciskowych, które mogą sprawić nam duży dyskomfort w trakcie lotu. Tak, jak w przypadku spodni czy butów, również w tym przypadku najważniejszy będzie nasz komfort. Wybierzmy skarpetki, które są najwygodniejsze, a nasze nogi podczas lotu nam podziękują.

Zobacz też:

Zastosuj te sprawdzone sposoby. Dzięki nim ubrania po wyjęciu z walizki nie będą więcej pogniecione

To najpiękniejsza i najbardziej zielona wyspa na Adriatyku. Dotrzesz tam tylko promem

Nie wiesz, gdzie pojechać na kajaki? Musisz poznać Perłę Mazur

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: podróż samolotem