Reklama
Reklama

Idealne miejsce na piknik nad jeziorem. Z Krakowa dojedziesz tu w mniej niż godzinę

Jezioro Mucharskie ulokowane jest niecałą godzinę drogi od Krakowa, a oferuje wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. W pięknych okolicznościach przyrody możemy popływać, poopalać się, pojeździć na rowerze lub urządzić piknik. Co warto wiedzieć o tym ciekawym miejscu?

Jezioro Mucharskie to zaporowy zbiornik retencyjny na Skawie, znajdujący się na terenach gmin Mucharz, Stryszów i Zembrzyce. Posiada niezwykle urozmaiconą linię brzegową i jest wspaniałym miejscem do relaksu lub aktywnego wypoczynku. To miejsce, do którego warto się udać, ulokowane około 60 km od Krakowa i około 85 km od Katowic. Dlaczego warto tam pojechać?

Jezioro Mucharskie — idealne miejsce na wypoczynek

Jezioro Mucharskie to stosunkowo nowe miejsce wypoczynku, mimo że początki inwestycji sięgają czasów PRL i roku 1986. Zostało ono jednak oddane do użytku w 2019 roku. Zagospodarowanie terenu wokół zbiornika nadal trwa i zaangażowani są w niego mieszkańcy okolicznych wsi. W efekcie już teraz jest to miejsce, do którego warto przyjechać, by wypocząć i spędzić miło czas.

Fani aktywnego spędzania weekendu znajdą tu liczne atrakcje. W jeziorze można się kąpać, wędkować, pływać łódką czy kajakiem. Wzdłuż brzegów jeziora lub wokół niego można również zorganizować pieszą czy rowerową wycieczkę. To także idealne miejsce na piknik z rodziną i przyjaciółmi. Wystarczy zapakować jedzenie i wziąć ze sobą koc. 

Czytaj też: Największe rozczarowanie w czasie wakacji w Egipcie. Turyści są co do tego zgodni 

Jezioro Mucharskie — atrakcje dla dzieci i dorosłych

Nad Jeziorem Mucharskim jest mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Nad zbiornikiem zbudowano między innymi rewelacyjny plac zabaw z widokiem na Babią Górę. Na placu — który znajduje się w miejscowości Dąbrówka, niedaleko Dworu Łubieńskich — główną atrakcją jest konstrukcja przypominająca statek, która pozwala dzieciom na ciekawą i twórczą zabawę. Huśtawki, drabinki, mini ścianka wspinaczkowa, boisko do siatkówki plażowej — to kolejne atrakcje, które czekają na miejscu.

Przy terenie placu znajdziemy leżaki, wiatę i stoliki piknikowe. Jeśli szukamy solidnego miejsca, w którym spędzimy miło dzień, warto przybyć właśnie nad Jezioro Mucharskie i cieszyć się świeżym powietrzem. 

Zobacz też:

Zastosuj te sprawdzone sposoby. Dzięki nim ubrania po wyjęciu z walizki nie będą więcej pogniecione

To najpiękniejsza i najbardziej zielona wyspa na Adriatyku. Dotrzesz tam tylko promem

Nie wiesz, gdzie pojechać na kajaki? Musisz poznać Perłę Mazur

INTERIA.PL