Reklama
Reklama

To miejsce w Małopolsce zachwyca turystów. Chętnie przyjeżdżają tu także Słowacy

Małopolska to niezwykle ciekawy region Polski, który do zaoferowania ma wiele atrakcji wartych zobaczenia. Wśród nich należy wymienić pewną miejscowość uzdrowiskową, która od jakiegoś czasu wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród turystów, również na Słowacji. Dowiedz się więcej na temat Muszyny, a być może stanie się celem twojej następnej wycieczki.  

Miejscowości uzdrowiskowe cieszą się sporą popularnością nie tylko wśród sanatoryjnych kuracjuszów, ale również turystów, którzy poszukują pięknych miejsc do spędzenia wolnego czasu i wypoczynku. Muszyna leżąca w Małopolsce z pewnością się to takich zalicza, oferując piękne widoki i ciekawe atrakcje. Dlaczego warto ją odwiedzić?

Tłumy na zamku i w muszyńskich ogrodach 

Muszyna to zaraz obok Krynicy Zdrój jedna z chętniej odwiedzanych miejscowości uzdrowiskowych w Małopolsce. Leży w malowniczej Dolinie Popradu, oferując sielskie widoki Beskidu Sądeckiego. Dzięki temu stanowi doskonałą bazę wypadową na piesze bądź rowerowe wycieczki. A co można robić w samej miejscowości? Okazuje się, że całkiem sporo.  

O Muszynie w ostatnim czasie dużo się mówi, a wszystko to za sprawą zrekonstruowanego średniowiecznego zamku, który stał się niezaprzeczalnie głównym punktem odwiedzin w miejscowości, a także hitem wśród małopolskich atrakcji. Zamek ten otrzymał nawet nominację do tytułu Cudu Małopolski 2024.  

Dodatkowo ogromnym zainteresowaniem i celem rodzinnych wycieczek są Ogrody Sensoryczne w Muszynie, czyli tak zwane Ogrody Zmysłów. Ten ogólnodostępny park zdrojowy został podzielony na osiem stref, wśród których każda oferuje zupełnie coś innego. Strefa zdrowia oferuje ćwiczenia na świeżym powietrzu, a strefa dźwięku, smaku czy zapachu oddziaływanie na poszczególne zmysły.

Zobacz również: Nie tylko ścieżka w koronach drzew. To miejsce jest idealne na wycieczkę z dziećmi

Muszyna przyciąga jak magnes. Co warto zobaczyć?  

To jednak nie wszystko, co czeka na przybyłych do Muszyny. Miejscowość ta stawia na ciągły rozwój i atrakcjami zaczyna przyciągać coraz większą liczbę odwiedzających, co można było zobaczyć między innymi w weekend majowy. Wzbudza zainteresowanie nie tylko wśród polskich turystów, ale również i u naszych słowackich sąsiadów.  

Jak przystało na miejscowość uzdrowiskową, w Muszynie dostępne są liczne parki zdrojowe, takie jak Park Zdrojowy Baszta czy Park Zdrojowy Zapopradzie. Dodatkowo do dyspozycji odwiedzających pozostają Ogrody Biblijne, w których zostały zilustrowane najważniejsze fragmenty Pisma Świętego zachwycające pomysłowością i sposobem wykonania.

Muszyna oferuje również pijalnie wód mineralnych uwielbianą przez kuracjuszy, jak i zwykłych turystów. Można także skorzystać tutaj z licznych tras spacerowych i rowerowych, na których czekają sielskie widoki i beztroski wypoczynek. 

Muszyna to doskonały cel na rodzinny wypad.  W maju został tu bowiem otwarty Park Rodzinny, który zachęca do przybycia również tych najmłodszych. Powstał tu duży plac zabaw, boisko do gier zespołowych, punkt gastronomiczny, a także wiaty wypoczynkowe. Z pewnością miło mogą tutaj spędzić czas zarówno dzieci, jak i dorośli.  

Zobacz też:

Nie musisz wyjeżdżać z Polski, by zobaczyć wulkany. W kraju mamy ich sporo

Idealne miejsce na piknik nad jeziorem. Z Krakowa dojedziesz tu w mniej niż godzinę

​Luksusowe miasto na pustyni i ponad 30 stopni w maju. Polacy pokochali ten kierunek

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: turystyka | ciekawe miejsca | weekend w Polsce