Reklama
Reklama

Nie tylko ścieżka w koronach drzew. To miejsce jest idealne na wycieczkę z dziećmi

W Polsce jest wiele miejsc, które warto odwiedzić i można to swobodnie zrobić na przykład w weekend. Jednym z takich miejsc jest Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce, które zapewnia dobrą zabawę tak dzieciom, jak i dorosłym. Kojarzy się głównie ze ścieżką w koronach drzew, ale atrakcji jest o wiele więcej.

Gorce to pasmo górskie, leżące w Beskidach Zachodnich. Brama w Gorce to atrakcja turystyczna, otwarta dla zwiedzających przez cały rok, gdzie każdy może dobrze się bawić. Nie bez powodu miejsce przyciąga tak wielu turystów. Co warto o nim wiedzieć? 

Brama w Gorce — edukacja i rozrywka

Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce to niezwykłe miejsce, które umożliwia aktywne i ciekawe spędzenie wolnego czasu. Najlepiej jest znane z możliwości spaceru w koronach drzew specjalną ścieżką, jednak to tylko część dostępnych na miejscu atrakcji. Przygotowana przez projektantów trasa prowadzi bowiem nie tylko między czubkami koron drzew, ale też dociera do podziemnego tunelu.

W pawilonie edukacyjnym na odwiedzających czekają interaktywne prezentacje, figury zwierząt, a nawet sala kinowa, gdzie można się zapoznać ze światem flory i fauny Gorczańskiego Parku Narodowego. Park można obserwować z trzech poziomów: górskich jaskiń, gruntu i koron drzew. Doświadczenie jest niezwykle ciekawe i ekscytujące. 

Czytaj też: Tu leży największy park krajobrazowy w Polsce. Fani ornitologii będą zachwyceni 

Brama w Gorce — atrakcje dla dzieci i dorosłych

Na spragnionych zabawy czeka nie tylko ścieżka edukacyjna i pawilon, ale również wieże widokowe, leśna zjeżdżalnia dla najmłodszych, plac zabaw dla dzieci, gorczański ul i strefa relaksu, w której można spokojnie wypocząć. Kto lubi kontakt ze zwierzętami, będzie zachwycony zagrodą z danielami, a także gorczańską zagrodą, pełną królików, owiec i kóz, które można nakarmić zakupionymi na miejscu smakołykami. 

Można też zajrzeć do bacówki, by spróbować góralskich smakołyków, na czele z oscypkami. Kto zgłodniał w czasie spaceru, może też nasycić się próbując pieczonych mięs, kiełbasek i warzyw, przygotowywanych w miejscowym grillowisku. Jak zatem widać, w Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnym Brama w Gorce atrakcji nie brakuje. Warto odwiedzić to miejsce i przyjemnie spędzić dzień z przyjaciółmi czy rodziną. 

Zobacz też:

Idealne miejsce na piknik nad jeziorem. Z Krakowa dojedziesz tu w mniej niż godzinę

​Luksusowe miasto na pustyni i ponad 30 stopni w maju. Polacy pokochali ten kierunek

​Nie musisz wydawać fortuny na relaks w termach. Z tych basenów termalnych skorzystasz za darmo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | góry | turystyka | weekend w Polsce