Reklama
Reklama

Przyjechałeś na lotnisko w ostatniej chwili? Skorzystaj z tej ścieżki, żeby nie spóźnić się na samolot

Podróż samolotem to szybki i komfortowy sposób przemieszania się nawet na duże odległości. Na lotnisku musimy jednak stawić się odpowiednio wcześnie, bo czeka nas odprawa. O której powinniśmy dotrzeć na miejsce i co zrobić, jeśli trafimy na lotnisko w ostatniej chwili? Doradzamy, co zrobić, by nie spóźnić się na samolot.

Samolot jest bardzo popularnym środkiem transportu. Dzięki podróżowaniu w ten sposób możemy szybko dostać się z miejsca na miejsce. Trzeba jednak odpowiednio wcześnie przybyć na lotnisko, by spokojnie przejść odprawę, nie martwiąc się ewentualnymi, niespodziewanymi sytuacjami.

Wiele osób jest zaskoczonych, że na miejsce należy przybyć tak wcześnie i zastanawia się co zrobić, gdy na przykład z powodu korków na drodze zdarzy się nam opóźnienie. Warto wiedzieć, czym jest Fast Track i jak z tej opcji skorzystać. 

Podróż samolotem — jak wcześnie stawić się na lotnisku?

Podróżowanie samolotem jest szybkie i wygodne, jednak na samym lotnisku trzeba być sporo przed wylotem. Zwłaszcza osoby, które podobną podróż mają odbyć po raz pierwszy w życiu, zastanawiają się, jak wcześnie mają stawić się na miejscu, aby ze wszystkim zdążyć. Warto więc wiedzieć, że standard to 2-3 godziny przed rejsem. W czasie krótszych rejsów odprawa rozpoczyna się zwykle na 2 godziny przed lotem, zaś w czasie rejsów dłuższych na 3 godziny wcześniej. Na wszystkich lotniskach jest podobnie. 

Długi czas zarezerwowany na odprawę jest potrzebny, by spokojnie przejść wszystkie procedury lotniskowe. Im większe lotnisko i więcej osób trzeba odprawić, tym dłużej może to potrwać. W przypadku lotnisk międzynarodowych i podróży międzykontynentalnych na załatwienie wszystkiego mogą nie wystarczyć nawet 3 godziny. Warto zatem stawić się na miejscu nawet wcześniej. Warto dodać, że pasażerowie powinni mieć ze sobą dokument tożsamości oraz paszport — w fizycznej wersji. Elektroniczne dokumenty mogą nie zostać zaakceptowane na lotnisku. 

Czytaj też: Czy w bagażu podręcznym można przewozić wodę? Wielu podróżnych nie zna przepisów i popełnia błąd 

Fast Track — opcja dla spóźnionych. Co to takiego?

Jeśli to tylko możliwe, powinniśmy stawić się na lotnisku odpowiednio wcześnie, aby spokojnie zdążyć z odprawą i nie martwić się kolejkami. Zdarza się jednak, że z powodu różnych, nieprzewidzianych okoliczności, na miejsce docieramy później niż zamierzaliśmy. W takim wypadku nie trzeba stresować się kolejkami i opóźnieniem. Najlepiej skorzystać z opcji Fast Track, czyli "szybsza ścieżka".

To usługa szybszego podejścia do kontroli bezpieczeństwa. Na Lotnisku Chopina w Warszawie pasażer płaci za podobną usługę 39 zł. Zakupu można przy tym dokonać online lub stacjonarnie, korzystając ze specjalnych kiosków. Na innych lotniskach jest podobnie.

Zobacz też:

Planujesz urlop w Hiszpanii? Z tej atrakcji już nie skorzystasz

Polska Chorwacja. To kąpielisko w Małopolsce przyciąga tłumy

Mało kto wie o tych miejscach na warszawskim lotnisku. Mogą bardzo ułatwić podróż

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: turystyka | podróż samolotem