Reklama
Reklama

​Karaiby w Europie tylko 2,5 godziny lotu z Krakowa. Białe plaże i turkusowa woda

Wakacje na Karaibach są marzeniem wielu osób. Te rajskie wyspy kojarzą się z pięknymi plażami i słoneczną pogodą. Jednak wysokie koszty wyjazdu, a także długa podróż samolotem, mogą skutecznie zniechęcać od wyboru tego kierunku. Poznaj więc europejskie Karaiby, które znajdują się jedynie 2,5 godziny lotu z Krakowa.

Ten tekst ukazał się w naszym serwisie po raz pierwszy w marcu bieżącego roku. Przypominamy go ze względu na duże zainteresowanie czytelników

Karaiby na wyciągnięcie ręki. Już teraz rezerwuj wakacje na Sardynii

Sardynia to włoska wyspa na Morzu Śródziemnym, druga pod względem wielkości po również włoskiej Sycylii. Pod względem ludności przypomina Warszawę (1,64 mln mieszkańców), jednak pod względem powierzchni o wiele bliżej jej do województwa warmińsko-mazurskiego (24 090 km2). Ta wyspa bez problemu może konkurować z karaibskimi perełkami i to nie tylko pod względem cen i długości podróży.

Sprawdź również: Nazywają ją "Wyspą Słońca". Leży na Bałtyku i przyciąga turystów nie tylko z Polski

Przede wszystkim na Sardynii, podobnie jak na Malcie, przez 300 dni w roku świeci słońce, a wyspa jest najcieplejszym miejscem we Włoszech. Dzięki temu można się na nią wybrać od kwietnia do października i w każdym okresie będziemy mogli podziwiać kolorową roślinność i korzystać z kąpieli w ciepłych wodach Morza Śródziemnego. A piękne piaszczyste plaże oraz szmaragdowe morze ujmą nawet największego fana karaibskich klimatów.

Nie tylko białe plaże i krystaliczna woda są wizytówką Sardynii

Jak wiadomo, dużym plusem Sardynii w porównaniu z Karaibami jest długość lotu (dwie i pół godziny z Krakowa czy Katowic) oraz około dwukrotnie niższe koszty wyjazdu. Te czynniki, w porównaniu z pięknymi plażami, krystaliczną wodą oraz dużą ilością słońca, sprawiają, że wybór tej włoskiej wyspy jest niezwykle kuszący dla osób poszukujących karaibskich klimatów na znacznie przystępniejszych warunkach.

Sprawdź również: Koniec z limitem płynów. Kolejne polskie lotnisko znosi ograniczenia

Wybierając się na Sardynię, warto jednak wpisać na swoją listę kilka dodatkowych rzeczy, oprócz cudownych plaż takich jak Costa Smeralda, czyli ulubione miejsce wypoczynku ludzi sławnych i bogatych. Każdy odwiedzający tę wyspę powinien spróbować przepysznej kuchni sardyńskiej, odkryć lokalny folklor (m.in. wpisany na listę UNESCO śpiew męskich kwartetów canto a tenore) czy miejscowe rękodzieło, a także zbadać tajemnicze nuragi, których budowę datuje się na około 1600 r. p.n.e.

Zobacz też:

Planujesz urlop w Hiszpanii? Z tej atrakcji już nie skorzystasz

Polska Chorwacja. To kąpielisko w Małopolsce przyciąga tłumy

Mało kto wie o tych miejscach na warszawskim lotnisku. Mogą bardzo ułatwić podróż

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: turystyka | urlop | wakacje | podróż samolotem | wyspy