Reklama
Reklama

Seniorzy uwielbiają to uzdrowisko. Jest rzut beretem od Polski

Merano, malownicze miasto leżące w południowym Tyrolu we Włoszech jest wyjątkową perełką uwielbianą przez seniorów. Słynne i zdaniem wielu najpiękniejsze włoskie uzdrowisko, położone u stóp Alp, przyciąga krajobrazami i zachwycającym klimatem. Z pewnością to doskonałe miejsce na odpoczynek dla seniorów, ale nie tylko. Co wiadomo o tym wyjątkowym włoskim miasteczku?

To włoskie uzdrowisko zachwyca swoim wyjątkowym położeniem, a także urokiem, bogatą historią oraz różnorodnymi atrakcjami. Odwiedzane w głównej mierze przez seniorów ma wiele do zaoferowania. Dla tych, którzy pragną zaznać odpoczynku i relaksu w alpejsko-śródziemnomorskim klimacie, Merano to doskonały wybór. W dodatku wystarczy dwugodzinny lot, aby dotrzeć tam z Polski.  

Ulubione uzdrowisko seniorów, a dawniej cesarzowej Sisi 

Merano, a po niemiecku Meran to wyjątkowe miasto chętnie odwiedzane przez austriackich, włoskich i niemieckich seniorów. Można tam również spotkać i Polaków. Zwykłych turystów również tam nie brakuje. A wszystko to przez wyjątkowy urok tego miasta, który przyciąga niczym magnes.  

Zdaniem wielu, to obowiązkowy do odwiedzenia punkt, jeśli objeżdża się obszar Południowego Tyrolu. Poczuć można tam wyjątkowy klimat, w którym miesza się ten alpejski ze śródziemnomorskim. Nic więc dziwnego, że miejsce to ze względu na aspekty zdrowotne doceniane jest przez licznych kuracjuszy.  

W 1836 r. Merano stało się oficjalnie uzdrowiskiem i jest nim po dziś dzień. Już wtedy zwracano uwagę na czyste powietrze, a także śródziemnomorski klimat dający się odczuć u stóp wysokich Alp. Miejsce to doceniła również zapisana w historii cesarzowa Sisi, której wiele ta miejscowość zawdzięcza.  

Dobroczynny klimat tego miejsca do dziś dzień jest doceniany przez seniorów, ale nie tylko. Chętnie przybywają tu również inni turyści, aby poczuć ten wyjątkowy klimat, zwiedzić interesujące miejsca, a także móc się rozkoszować malowniczymi widokami Alp. 

Przeczytaj także: W tym miejscu od lat nikt nie mieszka. Nazywają je "Miastem Duchów"

Z czego słynie Merano? Największe atrakcje  

Merano to nie tylko uzdrowisko o bogatej historii, ale także miejsce oferujące wyjątkowe doświadczenia oraz atrakcje. Łączy w sobie urok alpejskiego miasteczka ze śródziemnomorskim klimatem. Dzięki temu atmosfera tutaj jest wręcz unikatowa. Malownicze krajobrazy i bujna roślinność to tylko wycinek z tego, co zachęca do przybycia.

Wiele osób, które miały już okazje odwiedzić Merano poleca zwiedzanie go bez planu. To właśnie beztroskie przechadzanie się ulicami miasteczka pozwala poczuć w pełni klimat tego miejsca. A zdecydowanie jest tutaj, gdzie chodzić i co podziwiać. W wielu miejscach taki spacer jest niczym prawdziwa podróż w czasie. Wąskie uliczki, zabytkowa architektura, bujne ogrody i urocze kawiarnie tworzą tutaj niepowtarzalny klimat.  

W mieście nie brakuje również deptaków. Za najpiękniejszą promenadę uważa się Tappeiner.  Wartym odwiedzenia jest również Passeggiata Lungo Passirio, przy którym zlokalizowany jest słynny i zabytkowy dom zdrojowy Kurhaus — obowiązkowy do zobaczenia punkt na mapie Merano.  

Będąc tutaj, warto również wybrać się na wycieczkę kolejką Meran 2000, a także obowiązkowo skorzystać z wypoczynku na termach. Tych z pewnością tutaj nie brakuje. Możliwości wypoczynku w Merano jest pod dostatkiem, wśród których każdy znajdzie idealny dla siebie. Miejsc i zabytków wartych zobaczenia także jest tutaj sporo. Merano to malownicze miasteczko, które rozkocha w sobie każdego.  

Zobacz też:

Australijskie miasteczko świnek morskich. GuineaVale podbija Internet i serca

Błękitne, żółte, a nawet purpurowe. Tajemnicze jeziorka w Sudetach

Polacy kupują je na potęgę i wieszają na lodówkach. Tak niszczą swój sprzęt

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | wakacje | turystyka | wczasy