Reklama
Reklama

Seniorzy mogą podróżować taniej. Te zniżki przygotowano specjalnie dla nich

Emerytura to doskonały czas na urlop i eksplorowanie świata. Wiele osób właśnie na jesień życia planuje podróże, szczególnie że te są dla nich tańsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wynika to z ulg, do jakich uprawnieni są seniorzy kupujący bilety na przejazdy komunikacją zbiorową, w tym bilety lotnicze.

Ulgowe bilety lotnicze dla seniorów

Choć wielu przewoźników, w tym PKP, MPK przewiduje ustawowe zniżki dla seniorów, linie lotnicze nie mają takiego obowiązku. Żadna ustawa nie reguluje tego, aby sprzedawały one bilety osobom starszym po niższej cenie. Jest to wyłącznie aktem dobrej woli i chwytem marketingowym z ich strony, aby zachęcić do podróżowania samolotem także osoby starsze.

Firmą, która wiedzie prym w promocyjnych biletach lotniczych dla seniorów, jest PLL LOT. Dają one szansę na zaoszczędzenie od 10 do 25% na biletach dla osób, które ukończyły 60. rok życia. Jednak warto pamiętać, że nie jest to oferta standardowa. Przewoźnik udostępnia pule biletów, które są objęte zniżkami. Najczęściej są to przeloty na trasie do Stanów Zjednoczonych, Izraela czy Kanady. Innych okazji można szukać na inne sposoby:

  • podczas Szalonych Śród,
  • dołączając do programu lojalnościowego Miles & More,
  • rezerwując bilety z wyprzedzeniem,
  • korzystając z wyszukiwarki tanich lotów na stronie PLL LOT,
  • subskrybując newsletter przewoźnika.

Nie tylko zniżki na bilety, na co jeszcze może liczyć senior w podróży?

Podróże samolotem po 60-tym roku życia wymagają od niektórych osób dodatkowego wsparcia czy asysty, choćby na lotnisku. Na pokładzie samolotu zaś szczególnego traktowania, jeśli chodzi o posiłki. Dlatego PLL LOT, wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, udostępnia swoim klientom-seniorom także szereg innych udogodnień. Mogą oni poprosić o darmową pomoc asystenta, wózek dowożący ich do samolotu, a nawet niekiedy specjalne miejsca w samolocie. To wszystko sprawia, że seniorzy w podniebnych wojażach czują się pewniej i bezpieczniej.

Czy tanie linie lotnicze sprzedają bilety zniżkowe seniorom?

Niestety nie. W tanich liniach lotniczych możemy owszem natknąć się na bardzo atrakcyjne ceny biletów, jednak nie są one zarezerwowane wyłącznie dla seniorów, lecz na wszystkich łowców okazji, bez względu na wiek. Wizz Air i Ryanair organizują też okazjonalne promocje, np. zniżki na loty w środku tygodnia czy na loty z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nie są to jednak oferty standardowe i nigdy nie wiadomo czy i kiedy się pojawią.

Ciekawą akcję zapoczątkowało biuro podróży EasyJet Holidays. "Grans go free" to akcja, w której seniorzy podróżują za darmo, gdy jadą na wakacje z rodziną. Warunkiem jest, aby w podróży uczestniczyli przedstawiciele 3 pokoleń (dziadkowie, rodzice i co najmniej jeden wnuk). Liczba biletów w promocji była ograniczona, a ich sprzedaż zakończyła się 2 maja. Seniorzy z rodzinami udadzą się w podróże po Europie, do takich krajów jak Włochy, Hiszpania czy Grecja. W hotelu będą jednak musieli potwierdzić swoje pokrewieństwo i to, że spełnili warunki promocji.


Zobacz też:

Planujesz urlop w Hiszpanii? Z tej atrakcji już nie skorzystasz

Polska Chorwacja. To kąpielisko w Małopolsce przyciąga tłumy

Mało kto wie o tych miejscach na warszawskim lotnisku. Mogą bardzo ułatwić podróż

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tanie bilety lotnicze | podróż samolotem | urlop | wakacje