Reklama
Reklama

W tych sytuacjach lepiej odwołać lot. Stewardessa radzi, kiedy nie wsiadać na pokład

Latanie samolotem to najwygodniejszy sposób na podróżowanie do odległych krajów. Ten środek transportu pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, lecz korzystanie z niego nie zawsze jest wskazane. Jedna z najpopularniejszych polskich stewardess przypomniała o tym swoim fanom w mediach społecznościowych. Kiedy lepiej nie wsiadać na pokład?

Podróże samolotem do odległych zakątków świata kuszą pasażerów. Zwłaszcza podczas okresów promocji, gdy bilety są bardzo tanie. W niektórych sytuacjach lepiej jednak odwołać lot nawet kosztem utraty pieniędzy. 

Popularna stewardessa, która na Instagramie udziela się na profilu @flyingwithkasia, podzieliła się ze swoimi fanami kilkoma wskazówkami. Wymieniła przykłady najważniejszych sytuacji, w których nie warto wsiadać na pokład samolotu. 

Stewardesa radzi, w jakich sytuacjach lepiej odwołać lot samolotem

W niektórych sytuacjach odwołanie lotu samolotem może być najlepszym, co możesz dla siebie zrobić. Przebywanie w przestworzach przez kilka godzin może bowiem spowodować u ciebie silny ból lub nasilić dolegliwości zdrowotne. 

Stewardrsa @flyingwithkasia tłumaczy, że lepiej nie latach samolotem w przypadku:

  • bóli zęba
  • bóli ucha/zatkane ucho
  • kataru/zatkanego nosa
  • oddawania krwi do 24 h przed lotem
  • znieczulenia do 24 h przed lotem
  • narkozy do 48 h przed lotem
  • nurkowania (poniżej 10m - do 24h, powyżej 10m- do 48h przed lotem) 

Bardzo niebezpieczne może być zwłaszcza to ostatnie z uwagi na ryzyko choroby dekompresyjnej. Internauci w komentarzach zwrócili uwagę na to, że groźne jest także latanie z bólami zęba, które podczas lotów mogą nawet pęknąć, a ból przez zmianę ciśnienia będzie nie do znieniesia. Dolegliwości mogą wystąpić także przy chorobach zatok czy poważnych chorobach uszu takich jak niedrożność trąbki Eustachiusza.

Może cię zainteresować: Stewardesa zdradza, jakie błędy podczas pakowania bagażu popełniamy najczęściej

Kiedy jeszcze nie powinno się wsiadać na pokład samolotu?

Poza wymienionymi przez stewardessę sytuacjami są również inne sytuacje, w których lepiej nie latać samolotem. Światowa Organizacja Zdrowia przypomina, że linie lotnicze mogą wymagać od swoich pasażerów aktualnych zaświadczeń lekarskich o braku przeciwwskazań do podróży samolotem. 

Przeciwwskazaniem do lotów samolotem mogą być m.in. takie choroby i dolegliwości jak: dławica piersiowa, choroby płuc utrudniające oddychanie (np. odma), choroby zakaźne (COVID, ospa), anemia sierpowata. 

Wejście na pokład może być również niemożliwe przy chorobie psychicznej lub psychotycznej powodującej niestabilne zachowanie, stwarzającej zagrożenie dla innych pasażerów. Ponadto obsługa może odmówić wpuszczenia do samolotu osoby z poważnymi urazami, krwawieniem, dusznościami lub bólem w klatce piersiowej.

Przedstawienie pracownikom zaświadczenia lekarskiego może być wymagane również od kobiet w zaawansowanej ciąży, osób tuż po operacji, po przebytym niedawno zawale lub udarze mózgu.

Zobacz też:

Mało kto wie o tych miejscach na warszawskim lotnisku. Mogą bardzo ułatwić podróż

Planujesz podróż na Karaiby? Wcale nie musisz wyrabiać paszportu

Nie tylko magnes. Te pamiątki koniecznie przywieź ze sobą z Egiptu

INTERIA.PL