Reklama
Reklama

Stewardesa zdradza, jakie błędy podczas pakowania bagażu popełniamy najczęściej

Niektóre zachowania pasażerów zadziwiają personel na pokładzie samolotów tak bardzo, że popularna stewardessa postanowiła opowiedzieć o nich na TikToku. Zapewne zrobiła to, aby uchronić turystów przed kolejną wpadką oraz zmniejszyć ich dyskomfort podczas podróży. Notorycznie popełniamy bowiem te same, podstawowe błędy podczas pakowania bagażu podręcznego.

Pasażerowie notorycznie popełniają błędy podczas pakowania bagażu podręcznego w samolocie. Niestety wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, mimo że bardzo utrudniają tym sobie i innym osobom podróż. Poprzez swoje postępowanie dokładają obowiązków załodze samolotu obowiązków. 

Aby poprawić ogólny komfort podróży stewardessa, która regularnie udzielają się na TikToku , postanowiła więc opowiedzieć o tych zachowaniach w rozmowie ze znanym tabloudem. Tobie też zdarzają się takie wpadki?

Te błędy podczas pakowania bagażu popełniamy najczęściej. Nadbagaż to już reguła

Stewardessa o pseudonimie @ciciinthesky, której kanał na TikToku obserwuje już ponad 397 tys. osób, przy okazji rozmowy z Business Inspiderem postanowiła podzielić się przydatnymi trikami dotyczącymi podróży w samolocie. Tym razem odniosła się do błędów, które podczas pakowania bagażu popełniamy najczęściej. 

Nadbagaż to już reguła. Okazuje się, że pasażerowie notorycznie ignorują limity. Poza walizką na kółkach usiłują zabrać na pokład również torebkę i plecak. Zapominają, że większa ilość toreb może wiązać się z dodatkowymi opłatami. 

To jednak dopiero początek problemów. Niestety niektórzy zabierają ze sobą na pokład wypchany po brzegi ciężki bagaż, którego mimo wysiłku nie potrafią zmieścić w schowku nad głowami. W takiej sytuacji załoga wcale nie ma obowiązku udzielenia pomocy. To tylko dobra wola pracowników, jeśli się na to godzą. Dlatego, jeśli nie jesteśmy w stanie podnieść własnej walizki, bo nie mamy na tyle siły, po prostu spakujmy do niej mniej rzeczy. 

Może cię zainteresować: Nie lubisz środkowego miejsca w samolocie? W ten sposób możesz je ominąć bez opłat

Te triki stewardesy pozwalają zaoszczędzić miejsce podczas podróży samolotem

Stewardesę o pseudonimie @ciciinthesky dziwi również to, że wielu pasażerów podróżujących samolotem z małym bagażem podręcznym, wchodzi na pokład w lekkich ubraniach. Wyznała, że ona sama założyłaby na siebie raczej najcięższe i największe rzeczy, aby zaoszczędzić miejsce w walizce. 

Poza tym jej zdaniem niekomfortowe jest pozostawianie najważniejszych rzeczy w dużej walizce. Lepiej umieścić je w osobistym bagażu, który jest przez cały lot w zasięgu ręki. Ciągłe otwieranie toreb w poszukiwaniu słuchawek czy leków może być problematyczne dla innych pasażerów. 

Stewardesa uważa również, że na pokład warto zabrać ze sobą przekąski i  butelkę na wodę wielokrotnego użytku (koniecznie z nakrętką, a nie zatrzaskiem, bo ta może szybko pęknąć podczas podróży samolotem).

Zobacz też:

Lazurowe źródełko i miejsce na piknik. Tylko 30 minut od Krakowa

Tak oszczędzisz na zagranicznych wakacjach. Wypoczniesz tanio i bez tłumów

Najstarszy polski zamek ma ponad 850 lat. Stoi na wygasłym wulkanie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: podróż samolotem | bagaż