Reklama
Reklama

Nie lubisz środkowego miejsca w samolocie? W ten sposób możesz je ominąć bez opłat

Środkowe miejsca w samolotach są najmniej lubiane i uchodzą za najmniej komfortowe. Niektórzy pasażerowie wolą dokupić możliwość wyboru miejsca na pokładzie, byle tylko siedzieć przy oknie lub przy przejściu. Istnieje jednak inna metoda, by bez dopłaty usiąść w bardziej komfortowym fotelu. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Środkowe miejsce w samolocie uchodzi za najmniej wygodne. Większość osób lubi siedzieć przy oknie, by obserwować widoki lub przy przejściu, by móc na przykład bez trudu wstawać do łazienki. Gdy kupujemy bilet na samolot, linie lotnicze nie bez powodu zachęcają nas więc do wybrania konkretnego miejsca na pokładzie — oczywiście, za odpowiednią opłatą. Czy jest sposób, by bez utraty pieniędzy ominąć środkowe miejsce? Istnieje metoda, by dostać inny przydział.

Środkowe fotele w samolocie — dlaczego nikt ich nie lubi?

Siedzenia przy przejściu uchodzą za komfortowe, ponieważ umożliwiają szybsze wydostanie się z samolotu. Znajdują się bliżej wyjścia i siedząc na nich, czujemy większą, dostępną przestrzeń. Najbardziej pożądane są zaś fotele przy oknach, które gwarantują możliwość podziwiania widoków. Co więcej, pozwalają oprzeć się o boczną ścianę samolotu.

Tylko środkowe siedzenia w zasadzie nie mają plusów. Kiedy zaś otoczą nas obce osoby, czujemy się jeszcze mniej komfortowo. Mamy mniej miejsca, by rozprostować nogi, co może nie być kłopotliwe na krótkich dystansach, ale z pewnością będzie odczuwalne przy dłuższym locie. Często pasażerowie wolą dopłacić, niż musieć siadać na środkowym siedzeniu w samolocie. Okazuje się jednak, że jest inny sposób, by usiąść w innym miejscu na pokładzie. 

Czytaj też: Tam turyści nie mogą narzekać na zimno. Raj na ziemi z zaskakująco wysoką temperaturą 

Późna odprawa, inne siedzenie. Wypróbuj ten sposób

Niektóre linie w pierwszej kolejności przydzielają odprawiającym się pasażerom środkowe fotele w samolocie. W ten sposób chcą przekonać ich do zakupu usługi wyboru miejsca, gdy będą kolejny raz kupować bilety na lot. Warto więc odprawić się możliwie jak najpóźniej - tym samym zwiększamy szanse, że środkowe fotele zostaną już obsadzone i przypadną nam lepsze siedzenia w samolocie.

W dodatku ten sposób jest darmowy, choć oczywiście nie ma gwarancji, że zadziała w każdym przypadku. Jeśli jednak nie chcemy płacić za wybór innego miejsca, a nie lubimy środkowych foteli na pokładzie, spróbujmy metody z późną odprawą. Zmniejszymy wówczas prawdopodobieństwo siedzenia na środku. 

Zobacz też:

Lazurowe źródełko i miejsce na piknik. Tylko 30 minut od Krakowa

Tak oszczędzisz na zagranicznych wakacjach. Wypoczniesz tanio i bez tłumów

Najstarszy polski zamek ma ponad 850 lat. Stoi na wygasłym wulkanie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tanie bilety lotnicze | turystyka | podróż samolotem