Reklama
Reklama

​Ścieżka w koronach drzew blisko Krakowa. Idealna zarówno dla dzieci, jak i seniorów

Podhale z pewnością obfituje w wiele atrakcji turystycznych, ale bez wątpienia można powiedzieć, że ta jest jedyna w swoim rodzaju. W końcu kto nie chciałby przejść się... w koronach drzew. Warto odwiedzić to miejsce nie tylko latem, ale także jesienią, gdy drzewa mienią się pięknymi kolorami. Poznaj Bramę w Gorce, idealną na jesienny wypad w góry.

Gdzie znajduje się Brama w Gorce?

Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce znajduje się w województwie małopolskim w powiecie nowotarskim w gminie Nowy Targ. Żeby do niego dotrzeć, trzeba udać się na jeden z trzech parkingów umiejscowionych w okolicy. Jeden z nich znajduje się w Nowym Targu w dolinie Kowaniec. Jest on płatny, monitorowany, w pełni zautomatyzowany i czynny całodobowo. Pozostałe dwa parkingi są płatne, ale niestrzeżone. Każdy turysta, który na nim zaparkuje, może bezpłatnie przejść do Bramy w Gorce, do której odległość to 1,2 kilometra.

Sprawdź również: To małopolskie uzdrowisko jest tańsze niż Krynica-Zdrój. Słynie z wyjątkowych wód mineralnych

Kolejne dwa parkingi znajdują się we wsi Waksmund — jeden z nich na ul. Kościelnej, a drugi na ul. Na Równi. Z pierwszej lokalizacji do Bramy w Gorce można dojechać kolejką turystyczną lub ośmioosobowym busem, natomiast z parkingu przy ul. Na Równi do Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego jeździ ośmioosobowy jeep. Z obu miejsc do Bramy w Gorce można także przejść na pieszo jednak odległość to około czterech kilometrów. W przypadku każdej z tych trzech lokalizacji do Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego można dostać się rowerem.

Sprawdź również: To miejsce najlepiej odwiedzić jesienią. Popularna atrakcja dostępna tylko do końca października

Brama w Gorce — jesienne atrakcje

Bez wątpienia można powiedzieć, że Brama w Gorce jest atrakcją całoroczną. Jednak jesień jest to idealny czas na odwiedziny Centrum przez osoby, które kochają przyrodę. Główną atrakcją tego miejsca jest wznosząca się delikatnie nad ziemią ścieżka edukacyjna oraz wieże widokowe, z których można zauważyć takich mieszkańców lasu, jak orzeł przedni, sowa, głuszec, dzięcioł czy ciećwierz. W Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnym Brama w Gorce można również zajrzeć do pawilonu edukacyjnego, zejść do podziemnych tuneli, podziwiać majestatyczne daniele w ich zagrodzie, odwiedzić gorczańską strefę relaksu z szumem potoku w tle, a także udać się do bacówki, gdzie sprzedawane są m.in. tradycyjne oscypki.

Sprawdź również: To miasto w Małopolsce było kiedyś stolicą Węgier. Co dziś warto w nim zobaczyć?

Idealne miejsce zarówno dla dzieci, jak i seniorów

Odwiedzając Bramę w Gorce, z pewnością nie będziemy się nudzić. Mimo atrakcji umieszczonych na wysokościach cały teren Centrum jest bezpieczny, co sprawia, że bez problemu można odwiedzić to miejsce z dziećmi. Na dorosłych również czeka wiele atrakcji, które pozwolą nie tylko świetnie bawić się razem z młodszymi, ale także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o niezwykłym miejscu, jakim są Gorce. Na koniec warto razem odwiedzić Gorczańską Zagrodę, gdzie zarówno dzieci, jak i seniorzy mogą nakarmić smakołykami kaczki, kozy, króliki, kury i owieczki.

Zobacz też:

Te szlaki będą zamknięte od listopada. Sprawdź koniecznie, zanim wybierzesz się w Tatry

​Idealna alternatywa dla Seszeli w listopadzie. Kosztuje o połowę taniej i jest równie pięknie

Gorące źródła tuż przy granicy z Polską. Mało Polaków wie o tej darmowej atrakcji

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | góry | weekend w Polsce