Reklama
Reklama

Planujesz urlop? Koniecznie zainstaluj te aplikacje w telefonie

Wyjeżdżając na urlop, chcemy przede wszystkim odpocząć i nie martwić się tym, jak gdzieś dojechać, gdzie zjeść i jak zadbać o swoje finanse. Na szczęście technologia jest po naszej stronie i z pomocą przydatnych aplikacji, możemy o wiele łatwiej i taniej zaplanować nasze wakacje. Sprawdź, jakie aplikacje do podróżowania warto mieć na swoim telefonie.

Chcąc ułatwić sobie życie na urlopie i sprawić, by był on lepiej zorganizowany, a czasem i nawet tańszy, warto zainstalować kilka aplikacji do podróżowania, które pomogą nam w wielu aspektach. Dzięki nim bez problemu trafimy do danego miejsca, nie będziemy musieli wymieniać waluty, a nawet i sprawdzimy, gdzie jest najbliższa toaleta.

Jakie aplikacje warto mieć na swoim telefonie, wybierając się na urlop?

Obecnie do wyboru mamy wiele różnych aplikacji do podróżowania, które mogą ułatwić nam planowanie urlopu, pobyt za granicą oraz zarządzanie pieniędzmi na wyjeździe. Decydując się na zainstalowanie kilku aplikacji, warto wybrać te, które polecane są przez wielu użytkowników i mogą pomóc nam na różnych płaszczyznach. Oto one:

  • Google Maps - doskonale znana wszystkim aplikacja, która służy do nawigacji, znajdowania tras, wyznaczania szlaków pieszych, rowerowych czy samochodowych, a także ułatwiająca korzystanie z komunikacji publicznej.
  • Airalo - to aplikacja, która pozwala na łatwy zakup kart SIM z różnych krajów, dzięki czemu możemy uniknąć opłat roamingowych.
  • Revolut - jest to aplikacja, która umożliwia otwieranie kont bankowych w różnych walutach, wymianę walut bez dodatkowych opłat czy korzystanie z kart do płatności w sklepach i online, a także pozwala na przesyłanie pieniędzy między użytkownikami tej aplikacji.
  • Packr - zastanawiając się, jaką aplikację pobrać na wyjazd, warto rozważyć taką, która ułatwi nam życie jeszcze przed wyruszeniem w drogę. Jest to Packr, która pomaga przygotować listę rzeczy do spakowania na podróż, równocześnie biorąc pod uwagę miejsce docelowe, datę wyjazdu, pogodę oraz aktywności, jakie planujemy wykonywać.
  • Rome2Rio - to kolejna aplikacja, którą warto mieć, wyjeżdżając na wakacje, ponieważ pomaga ona zaplanować nam trasy, które chcemy pokonać, pokazując różne opcje transportu, a także możliwe trasy między wybranymi punktami.

Czytaj również: Tu powstanie pływające miasto. Turyści oszaleją na jego punkcie

Te wyszukiwarki ułatwią ci planowanie urlopu. Jak się nazywają?

Oprócz tych podstawowych aplikacji do podróżowania warto także mieć te, które oferują przydatne wyszukiwarki, znacznie ułatwiające nam pobyt w nowym miejscu. Jedną z nich jest Restaurant Guru, czyli aplikacja, która pomoże nam znaleźć dobry lokal gastronomiczny, a także pozwoli sprawdzić zakres cen, udostępni oceny oraz zdjęcia z danego miejsca, jak i godziny otwarcia oraz trasę.

Oprócz tego pozwala nam ona zabukować stolik. Ma także praktyczną funkcję, która umożliwia wyszukiwanie danych słów kluczowych w komentarzach, recenzjach i opinii w sieci, aby sprawdzić, co pisze się na temat konkretnej restauracji. Jest to przydatne narzędzie, jeżeli chcemy mieć pewność, że nie tylko smacznie zjemy, ale i będziemy mogli posilić się, nie wykraczając poza swój zaplanowany budżet.

Nieco pieniędzy pozwoli nam zaoszczędzić również popularna aplikacja Skyscanner, w której wyszukiwać możemy najbardziej atrakcyjne oferty dotyczące m.in. lotów czy hoteli. Dodatkowo znajdzie ona nie tylko najlepsze ceny, ale i poinformuje nas o ograniczeniach, które czekają nas na miejscu.

Inną ciekawą wyszukiwarką jest Where is public toilet, dzięki której możemy szybko znaleźć pobliską toaletę. Pomimo swojej nazwy, aplikacja dostępna jest także do pobrania w języku polskim. Pozwala ona na wyszukiwanie toalet na liście lub według naszej lokalizacji. Dodatkowo możemy zawęzić wyszukiwanie, np. według tego czy w danym miejscu trzeba zapłacić za skorzystanie z toalety lub, czy jest tam prysznic.


Zobacz też:

Planujesz urlop w Hiszpanii? Z tej atrakcji już nie skorzystasz

Polska Chorwacja. To kąpielisko w Małopolsce przyciąga tłumy

Mało kto wie o tych miejscach na warszawskim lotnisku. Mogą bardzo ułatwić podróż

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje