Reklama
Reklama

​Nowa atrakcja w Krynicy-Zdrój. Dzieci będą zachwycone

Krynica-Zdrój to jedno z najchętniej odwiedzanych przez Polaków miejsc zarówno zimą, jak i latem. W okresie zimowym turystów przyciągają stoki narciarskie i świetne warunki do szusowania, z kolei latem można świetnie odpocząć podczas wędrówek po Beskidzie Sądeckim. Sprawdź, jaką atrakcję dla gości przygotowała Krynica-Zdrój.

Krynica-Zdrój ze świetną atrakcją dla dzieci

Od pewnego czasu jedną z najpopularniejszych atrakcji Krynicy-Zdroju, zwłaszcza w sezonie letnim, jest Ogród Żywiołów na Górze Parkowej. To właśnie tam młodsi i starsi mieszkańcy oraz turyści mogą podziwiać park miniatur najważniejszych obiektów architektonicznych uzdrowiska, a także sprawdzić siłę poszczególnych żywiołów korzystając z dostępnych eksperymentów. Spotkamy tam m.in. lustrzany sześcian, nurek Kartezjusza, rezonator akustyczny czy windę do ziemi. Można również poznać działanie kuźni.

Sprawdź również: Nazywają go "polską Maderą". W sezonie bywa tam naprawdę tłoczno

Od 31 maja 2024 roku na zboczach Góry Parkowej pojawił się kolejny punkt tematyczny dla dzieci, a mianowicie "Chatka Baby Jagi". Jest to raj dla najmłodszych, w którym znajdzie się plac zabaw, ścianka wspinaczkowa, mini amfiteatr, a także siłownia zewnętrzna, kawiarnia oraz miejsca do rekreacji. Od początku wakacji miejsce zostało z kolei powiększone o kolejną atrakcję, tym razem dla trochę większych dzieci. Chodzi o duży plac zabaw wraz z dziewięciometrową zjeżdżalnią, który będzie uzupełnieniem całego kompleksu "Chatki Baby Jagi".

Sprawdź również: Jedna z najpiękniejszych ścieżek rowerowych w Polsce. 30 km wokół jeziora z bajkowym widokiem

W planach włodarzy Krynicy-Zdrój jest również poszerzenie oferty dla seniorów oraz wzmocnienie uzdrowiskowej części miasta. Z tego względu, także na zboczach Góry Parkowej, ma powstać tężnia solankowa. Warto pamiętać, że na terenie Ogrodu Żywiołów znajduje się platforma widokowa, z której roztacza się piękny widok na cały kompleks oraz otaczającą go przyrodę Beskidu Sądeckiego.

Zobacz też:

Rajska wyspa dostępna dla nielicznych. Obowiązują tu surowe limity wstępu

W tych 5 krajach spędzisz wakacje taniej niż w Polsce. Widoki i pogoda gwarantowane

Morze ciepłe jak zupa. Takiej temperatury wody nie odnotowano jeszcze nigdy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | góry | turystyka | weekend w Polsce | wakacje