Reklama
Reklama

​Nie musisz lecieć do Afryki. Tuż przy granicy z Polską pojeździsz swoim autem wśród lwów

Safari przez wiele lat kojarzyło się z wyprawami do krajów Afryki Wschodniej, przede wszystkim Kenii, Tanzanii czy Ugandy, w celu podziwiania dzikich zwierząt w naturalnym środowisku. Dla wielu osób była to podróż nieosiągalna przede wszystkim z powodów finansowych. Teraz takie atrakcje znajdziesz tuż przy granicy z Polską.

Niecałe 40 km od granicy z Polską przeżyjesz prawdziwie afrykańską przygodę

W Polsce znajduje się wiele pięknych ogrodów zoologicznych, jak chociażby znajdujące się w Łodzi Orientarium, gdzie właśnie otwarto dla zwiedzających nową atrakcję. Jednak w naszym kraju nie uświadczymy miejsca, gdzie można odbyć safari na wzór afrykańskich podróży karawanowych. Na szczęście nie trzeba już pokonywać w tym celu tysięcy kilometrów, a jedynie udać się do czeskiej miejscowości Dvůr Králové nad Labem. To tylko 38 kilometrów od przejścia granicznego Lubawka — Královec, by poczuć się jak w Afryce.

Sprawdź również: Jedna z najpiękniejszych ścieżek rowerowych w Polsce. 30 km wokół jeziora z bajkowym widokiem

Nie tylko zebry czy żyrafy, ale także... lwy na wyciągnięcie ręki!

Zoo Dvůr Králové, mimo że nie jest największym ogrodem pod względem powierzchni, posiada największą kolekcję zwierząt afrykańskich w Europie. Po otwartym w 1989 roku safari można jeździć swoim samochodem lub dostępnym na miejscu busem. Z bliska możemy popatrzeć na antylopy gnu, pelikany, strusie, watussi, zebry czy żyrafy. Od lipca 2015 roku zwiedzający mogą również odwiedzić... lwie safari. Znajduje się tam grupa aż siedmiu lwów, których życie można obserwować z bardzo bliska i to na wyciągnięcie ręki.

Sprawdź również: Karaiby w Europie tylko 2,5 godziny lotu z Krakowa. Białe plaże i turkusowa woda

Ile kosztuje wyjazd do czeskiego parku?

Sam wjazd na safari samochodowe kosztuje 390 koron czeskich, co w przeliczeniu daje niecałe 68 zł. Jednak konieczny jest również zakup biletów podstawowych. Jednodniowa wejściówka dla osoby dorosłej to koszt 280 koron czeskich (niecałe 49 zł). Z kolei dla dzieci w wieku od 3 do 15 lat, studentów (do 26. roku życia) oraz seniorów bilet kosztuje 220 koron czeskich (ponad 38 zł). Dzieci do lat 3 wchodzą na teren Zoo Dvůr Králové oraz safari samochodowego za darmo. Dla rodziny 2+2 (z dwójką dzieci w wieku od 3 do 15 lat) koszt pobytu w zoo wraz z safari samochodowym wyniesie 1390 koron czeskich, czyli niewiele ponad 241 zł.

Zobacz też:

Błękitne, żółte, a nawet purpurowe. Tajemnicze jeziorka w Sudetach

Polacy kupują je na potęgę i wieszają na lodówkach. Tak niszczą swój sprzęt

Talizmany, menu w knajpach, egzotyczne zdjęcia. Tak naciągają Polaków na wakacjach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | podróż samochodem