Reklama
Reklama

To miejsce w Łodzi przyciąga tłumy turystów. Teraz z nową atrakcją

Odwiedzając Łódź, warto zajrzeć do tamtejszego Orientarium, w którym możemy podziwiać wiele ciekawych zwierząt. Co więcej, od kilku dni dostępna jest tam również nowa atrakcja, która zachwyca i przyciąga turystów. Jest to motylarnia, w której możemy zobaczyć aż 70 barwnych i okazałych owadów, pochodzących głównie z Europy i Afryki. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić to miejsce.

Orientarium w Łodzi jest okazałym obiektem zoologicznym, dzięki któremu możemy poznać faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Obejście całego parku jest czasochłonne i dostarczy nam wielu wrażeń, pozwalając zobaczyć gatunki zwierząt, jakich nie spotkamy w żadnym innym ogrodzie zoologicznym w Polsce. W dodatku niedawno otwarto tam motylarnię, dzięki której możemy podziwiać z bliska piękne owady. Wyjaśniamy, dlaczego warto wybrać się tam na rodzinną wycieczkę

Orientarium w Łodzi - dlaczego warto je odwiedzić?

Orientarium w Łodzi jest najnowocześniejszym w Europie pawilonem, którego tematyka została poświęcona faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej. Budynek oraz znajdujące się tam wybiegi i woliery, zajmują powierzchnię równą prawie dziesięciu boiskom piłkarskim. Mieszka w nim 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb.

W Orientarium stosowane są rozwiązania, dzięki którym można utrzymywać zwierzęta w połączeniu z innymi gatunkami na dużych przestrzeniach i w urozmaiconym środowisku. Odwiedzając to miejsce, możemy podziwiać zwierzęta z różnych perspektyw - z lądowej, podwodnej oraz z góry.

Czytaj również: Nie musisz wydawać fortuny na relaks w termach. Z tych basenów termalnych skorzystasz za darmo

Nowa atrakcja w Orientarium - co mogą zobaczyć zwiedzający?

Kilka dni temu w Orientarium w Łodzi została otwarta nowa atrakcja do zwiedzających. Powstało tam motylarium, w którym można podziwiać różnorakie gatunki tych urokliwych owadów. Warunki panujące w łódzkim ZOO, zostały oczywiście odpowiednio dostosowane do potrzeb motyli.

Miejsce, w którym znajdują się owady to wysoki, 8-metrowy namiot, w którym króluje bujna oraz kolorowa roślinność. Nie brakuje również owoców w misach, takich jak arbuzy, pomarańcze czy banany, a dodatkowo umieszczono zdrój z wodą. Oprócz tego dostosowano wilgotność i temperaturę do wymagań motyli, które najlepiej czują się w temperaturze minimum 28 stopni Celsjusza.

Co więcej, do prawidłowego rozwoju owady te potrzebują światła słonecznego. Z tego powodu dach motylarni jest przezroczysty, dzięki czemu promienie słoneczne mogą skutecznie wpadać do środka. Natomiast, jeśli pogoda nie będzie sprzyjała to łódzką motylarnię dodatkowo wyposażono w specjalne lampy oraz grzejniki, które pozwolą zachować dobre warunki dla owadów.

Na miejscu można podziwiać cały cykl życia motyli i zobaczyć ich kokony oraz dorosłe osobniki. Zastrzega się jednak, by nie dotykać owadów, ponieważ znacznie skraca to ich życie.

Ile trwa zwiedzanie Orientarium w Łodzi?

Zastawiając się, ile trwa zwiedzanie Orientarium w Łodzi, najlepiej wygospodarować sobie na tę przyjemność cały dzień. W teorii przejście całego parku zajmie nam około trzech godzin. Jednak biorąc pod uwagę postoje lub korzystanie ze znajdujących się tam punktów gastronomicznych warto oszacować nieco więcej czasu.

Na terenie Orientarium nie brakuje również placów zabaw dla dzieci. Wobec tego, jeśli skorzystamy z pozostałych atrakcji, nasz pobyt może się wydłużyć, a chcąc spokojnie podziwiać zwierzęta i nie oglądać ich w pośpiechu, warto przeznaczyć na zwiedzanie około pięć godzin.

Zobacz też:

Planujesz urlop w Hiszpanii? Z tej atrakcji już nie skorzystasz

Polska Chorwacja. To kąpielisko w Małopolsce przyciąga tłumy

Mało kto wie o tych miejscach na warszawskim lotnisku. Mogą bardzo ułatwić podróż

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | weekend w Polsce