Reklama
Reklama

Planujesz wypad w góry z dziećmi? To najbardziej rodzinny szlak w Tatrach

Planując rodzinny wyjazd w Tatry, warto wybrać taką trasę, która będzie sprzyjać również tym najmłodszym. Na szczęście nie brakuje prostych, a przy tym niezwykle widokowych szlaków w najwyższych górach Polski. Ciekawą propozycją wydaje się być ten, dzięki któremu można zdobyć szczyt o nazwie Sarnia Skała. Prawdziwe górskie widoki są tam gwarantowane.

Wycieczka w góry z dziećmi wymaga odpowiedniego przygotowania oraz wybrania trasy, z którą poradzą sobie również ci najmłodsi. W związku z tym, planując rodzinny wypad w Tatry, warto postawić na proste trasy w sam raz dla początkujących oraz dzieci. Taką z pewnością jest szlak na Sarnią Skałę. Co warto o nim wiedzieć?  

Gdzie najlepiej wybrać się na rodzinną wycieczkę? Łatwa i malownicza propozycja 

Łatwe szlaki w Tatrach to z pewnością nie tylko asfaltowa droga na Morskie Oko. Polskie Tatry to coś więcej, ponieważ oferują wiele prostych do pokonania tras, które mogą stanowić idealny wybór dla całej rodziny.  

Niektóre łatwe szlaki prowadzą przez doliny, takie jak Dolina Chochołowska, Kościeliska czy Strążyska. Można prostymi trasami zdobyć także niektóre tatrzańskie szczyty. Góry te mają do zaoferowania liczne szlaki, idealne na górskie wędrówki.  

Jednym z nich z pewnością jest ten, który prowadzi na Sarnią Skałę. Wysokość tej góry to zaledwie 1377 m n.p.m., dzięki czemu jest dobrą propozycją do zdobycia przez początkujących trekkingowców oraz dzieci. Najlepsze w niej jednak jest to, że prawdziwie tatrzańskich widoków z pewnością tam nie brakuje.  

Zobacz również: Nie musisz wyjeżdżać z Polski, by zobaczyć wulkany. W kraju mamy ich sporo

Przez Dolinę Strążyską na Sarnią Skałę. Co można zobaczyć? 

Szlak na Sarnią Skałę ma to do siebie, że jest łatwy, a przy tym niezbyt długi, przez co stanowi dobre rozwiązanie dla rodzin ze starszymi dziećmi. Można zrobić ciekawą pętlę i rozpocząć swoją wędrówkę z Doliny Strążyskiej. Wiele osób zaczyna również z Doliny Białego, uważając, że od tamtej strony wejście jest nieco łagodniejsze. 

Szlak ten pozbawiony jest trudności technicznych, dlatego polecany jest dla dzieci w wieku szkolnym, a także początkujących wędrowców. Idąc od Doliny Strążyskiej, po drodze mija się między innymi Wodospad Siklawica, który stanowi dla wielu sporą atrakcję.  

Ale to nie wszystko. Na szczycie czeka bowiem najlepsze, a mianowicie spektakularne, górskie widoki. Można tam usiąść i podziwiać, chociażby słynny Giewont. To niezwykle ważne podczas wypraw z dziećmi, że na Sarniej Skale można spokojnie odpocząć przed dalszą wędrówką. 

Przez wielu, Sarnia Skala uważana jest za rodzinny szczyt, ponieważ można spotkać tam osoby w każdym wieku. Cała trasa dostarcza wielu atrakcji, w tym klimat Doliny Strążyskiej czy widowiskowy wodospad. Decydując się na zejście lub rozpoczęcie od Doliny Białego, należy również przygotować się na niezwykle malowniczą reglową dolinę. 

Zobacz też:

Błękitne, żółte, a nawet purpurowe. Tajemnicze jeziorka w Sudetach

Polacy kupują je na potęgę i wieszają na lodówkach. Tak niszczą swój sprzęt

Talizmany, menu w knajpach, egzotyczne zdjęcia. Tak naciągają Polaków na wakacjach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: turystyka | ciekawe miejsca | góry