Reklama
Reklama

Na tej wyspie słońce świeci przez ponad 1900 godzin w roku. Leży na Bałtyku

Miejsce to nazywane jest wyspą słońca, choć wcale wbrew pozorom nie leży na Morzu Śródziemnym. Jest to miejsce, które znajduje się na Bałtyku i zachwyca turystów z całej Europy. Nic w tym dziwnego, ponieważ nie tylko nie brakuje tam słońca, ale i obfituje ono w wiele ciekawych atrakcji oraz krajobrazów. Sprawdź, gdzie leży ta wyspa.

Wyspy zlokalizowane na Morzu Bałtyckim zazwyczaj nie kojarzą nam się ze słońcem. Jednak jedna z nich jest wyjątkowa, ponieważ w ciągu roku jest tam średnio 1906 godzin słonecznych, co daje jej miano rekordzistki w tym akwenie. Wyjaśniamy, co to za miejsce i co warto tam zwiedzić, aby spędzić udany urlop.

Ta wyspa jest wyjątkowa i przecina ją granica. Gdzie leży?

Wyspa, o której mowa, to Wyspa Uznam, czyli ląd, na którym znajduje się zachodnia część Świnoujścia, a także niemieckie miasteczka turystyczne, takie jak Bansin, Ahlbeck czy Heringsdorf.

Jest to idealne miejsce na wakacje, o czym świadczy fakt, że nie tylko wypoczywają tam Polacy i Niemcy, ale i coraz więcej osób z różnych części Europy. Wynika to nie tylko z powodu wielu słonecznych dni, ale także najcieplejszej wody w Bałtyku oraz wielu opcji spędzania tam wolnego czasu.

Wyspa Uznam ma powierzchnię 445 km kw., z czego do Polski należy 72 km kw. Do jej największych atutów zaliczane są piękne plaże, które mają długość 40 km. Są szerokie i piaszczyste. W dodatku po stronie niemieckiej tego widoku dopełniają stylowe, wiklinowe kosze plażowe.

Czytaj również: Ten szczyt w polskich Bieszczadach to najlepszy punkt widokowy. Zobaczysz stąd góry z pięciu krajów

Dlaczego warto zwiedzić wyspę Uznam?

Jednak wyspa Uznam to nie tylko słoneczne dni i piękne plaże. Znajdziemy tam również malownicze jeziora. Dwa największe to Gothensee i Schmollensee. Co więcej, jest to idealne miejsce dla miłośników jazdy na rowerze, ponieważ nie brakuje tam ścieżek rowerowych, które poprowadzone zostały po różnych terenach, np. wokół jezior.

Oprócz tego dużą popularnością cieszy się transgraniczna trasa pieszo-rowerowa, która ma długość 12 km. Warto również zwiedzić miasteczko Ahlbeck, położone niedaleko polskiej granicy. Jest to wyjątkowy kurort, w którym możemy podziwiać nietuzinkowe detale architektoniczne oraz zaprojektowane z dużą starannością otoczenie, oraz zieleń. Duże wrażenie robi molo, rozpoczynające się od stylowego pawilonu.

Natomiast kawałek za granicą, po stronie niemieckiej od strony Zalewu Szczecińskiego znajduje się warta odwiedzenia wioska o nazwie Kamminke. Jest to jedna z najstarszych wiosek rybackich na wybrzeżu, a wielu jej mieszkańców nadal zajmuje się tradycyjnym połowem ryb. Oprócz tego możemy tam podziwiać barwne domy oraz wąskie uliczki, gwarantujące nam wizualną podróż w przeszłość.

Dodatkowo wyspa Uznam to również malownicze pasma niewysokich wzgórz. Warto również wybrać się w głąb wyspy, gdzie odwiedzimy historyczne miejscowości z pięknymi pałacami.

Zobacz też:

Na tej plaży nie zajmiesz sobie miejsca o szóstej rano. Kary przekraczają 1000 złotych

To jedna z najniezwyklejszych wysp na świecie. Cały czas zmienia swój kształt

Protesty w turystycznym raju. Planujesz wakacje na tej wyspie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje | ciekawe miejsca