Łatwe i malownicze trasy górskie. Beskid Śląski idealny na majówkę
Majówkę warto spędzić aktywnie i wybrać się na wiosenny spacer po górach. Dużą popularnością cieszy się Beskid Śląski, w którym nie brakuje przyjemnych i mało wymagających tras, dzięki którym możemy podziwiać piękne widoki i cieszyć się bliskością natury. Podpowiadamy, gdzie się wybrać podczas weekendu majowego, aby przyjemnie i aktywnie spędzić ten czas.
Wiosenny Beskid Śląski potrafi oczarować. Właśnie dlatego warto wybrać się tam podczas weekendu majowego, aby odpocząć w aktywny sposób i cieszyć się naturą. Przedstawiamy malownicze trasy, które będą idealne na spacer i dzięki którym będziemy mogli podziwiać piękne wiosenne widoki.
Podczas majówki warto zaczerpnąć nieco świeżego powietrza i zaplanować wycieczkę w góry, aby wybrać się tam na relaksujący i przyjemny spacer z pięknymi widokami. Ciekawym miejscem na tego typu przygodę jest Beskid Śląski.
Na wiele szczytów dostaniemy się tam bez problemu. Oczywiście nie brakuje także takich, które będą wymagały więcej wysiłku oraz zaangażowania. Wszystko zależy od tego, jaki szlak wybierzemy oraz jakie są nasze umiejętności i kondycja. Szukając jednak przyjemnych i równocześnie malowniczych tras, warto skorzystać z naszych propozycji, które zapewnią nam miłą wiosenną wycieczkę w Beskidzie Śląskim.
Czytaj również: To tu panuje najgorsza pogoda na świecie. Jest zimno i ciągle pada
Szukając pomysłu na aktywne spędzenie weekendu majowego, warto zaplanować wędrówkę, podczas której zdobędziemy jeden ze szczytów Beskidu Śląskiego. Nie brakuje tam malowniczych widoków i tras, które nie będą zbyt wymagające dla osób niedoświadczonych w górskich wędrówkach. Oto nasze propozycje na majówkę:
- Szyndzielnia - to szczyt wznoszący się na wysokość 1028 m n.p.m. Naszą wycieczkę możemy rozpocząć na parkingu pod Dębowcem, skąd warto kierować się czerwonym szlakiem. Spacer powinien nam zająć około dwie godziny, a po drodze wejdziemy także na popularny Dębowiec. W trakcie wycieczki możemy również odbić na żółty szlak, który poprowadzi nas do górnej stacji kolejki, znajdującej się obok wieży widokowej na Szyndzielni. Warto również skorzystać z wieży, aby podziwiać piękne widoki.
- Błatnia - jest to szczyt, na który możemy się dostać poprzez wiele szlaków turystycznych. Najchętniej wybieraną trasą na pieszą wycieczkę jest jednak ta, która rozpoczyna się na parkingu przy ulicy Turystycznej w Jaworzu i oznaczona jest kolorem żółtym. Nie jest to trudny szlak, a na górę prowadzi szeroka ścieżka, która przez większość czasu jest w miarę płaska i tylko fragmentami pojawiają się podejścia. Na szczycie możemy cieszyć się widokami z rozległej polany, a także odpocząć w schronisku PTTK.
- Klimczok - to szczyt wznoszący się na 1117 m n.p.m. Na jego wierzchołku biegnie granica pomiędzy Śląskiem oraz Małopolską. Chcąc dostać się na Klimczok najkrótszym szlakiem, powinniśmy wyruszyć ze Szczyrku. Natomiast jeśli mamy ochotę na dłuższą wędrówkę, to możemy ruszyć z parkingu pod Dębowcem i przejść przez wspomniany Dębowiec oraz Szyndzielnię.
- Wielka Czantoria- to szczyt o wysokości 995 m n.p.m. Jeżeli chcemy, by nasza wycieczka była łatwa i przyjemna możemy wjechać na Małą Czantorię kolejką, z której pozostanie nam już niewielki fragment do przejścia. Natomiast jeśli lubimy wyzwania, możemy wybrać szlak czerwony, który przechodzi przez lasy bukowe oraz świerkowo-jodłowe. Ma on swój początek przy dolnej stacji kolejki linowej w Ustroniu. Na szczycie Czantorii znajduje się wieża widokowa.
- Barania Góra - to jeden z najchętniej odwiedzanych szczytów w Beskidzie Śląskim. Na jego wierzchołku stoi 15-metrowa wieża widokowa. Na górę możemy dostać się, idąc niebieskim szklakiem z Wisły Czarne lub wybrać trasy prowadzące z Kamesznicy Dolnej czy Lipowej-Ostre.
Zobacz też:
Możesz wygrać pobyt w najdłuższym hotelu w Europie. Wystarczy spełnić 4 warunki
Wyjątkowa atrakcja powraca do Ciechocinka. Kuracjusze będą w siódmym niebie
Piękniejszy niż Trzy Korony. Ten szlak w Pieninach to idealna propozycja na jesień