Reklama
Reklama

Prawie 800 km ścieżek rowerowych. To miasta będzie idealne na majówkę dla rowerzystów

Majówka w mieście również może być aktywna. Zwłaszcza gdy do dyspozycji jest blisko 800 km ścieżek rowerowych, tak jak ma to miejsce w Warszawie. Wystarczy więc wsiąść na rower i zwiedzić stolicę w ten sposób. To świetny pomysł na aktywny wypoczynek w słoneczny weekend majowy połączony z poznaniem miasta z zupełnie innej perspektywy.

Jazda po mieście rowerem może służyć jako środek transportu lub być formą aktywnego wypoczynku. Spędzając weekend majowy w stolicy, warto zdecydować się na tę drugą opcję i w sposób aktywny spędzić wolny czas. A gdyby tak zwiedzić Warszawę rowerem? Brzmi ciekawie, a w dodatku majówka wydaje się być na to idealnym momentem.  

Zwiedzanie Warszawy rowerem? Długość ścieżek rowerowych robi wrażenie

Wyprawa rowerowa wcale nie musi odbywać się po górzystych terenach za miastem. Równie dobrze może prowadzić przez miasto, zwłaszcza jeśli infrastruktura rowerowa jest na wysokim poziomie. Jest to możliwe między innymi w Warszawie, gdzie łączna długość ścieżek rowerowych wynosi około 780 km.  

Brak własnego roweru nie jest tutaj przeszkodą. Można go w łatwy sposób wypożyczyć i zamiast przemierzać stolicę komunikacją miejską, możesz to zrobić w ten aktywny sposób. Zwłaszcza że pogoda ma dopisywać. Co więcej, za pomocą rozwiniętej sieci ścieżek rowerowych, możesz dotrzeć do największych atrakcji Warszawy.  

Najlepsze jest to, że trasę swojej wycieczki po stolicy możesz w prosty sposób zaplanować, ponieważ wszystkie drogi rowerowe zostały naniesione na mapę, która dostępna jest w Internecie. Dzięki czemu bez trudu możesz zaplanować swoją własną trasę, na której umieścisz atrakcje, które chcesz zobaczyć.  

Może cię zainteresować: Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Żywieckiego. Idealna dla początkujących rowerzystów

Do najlepszych atrakcji stolicy dotrzesz rowerem  

Jako że ścieżek rowerowych jest naprawdę sporo, wybór co do atrakcji, które można odwiedzić, także pozostaje duży. Niektóre trasy szczególnie warte są uwagi, ponieważ dzięki nim można zobaczyć kluczowe miejsca stolicy. Między innymi mowa o Szlaku Wisły, który liczy 37 km i prowadzi przez takie punkty jak Łazienki Królewskie, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Stare Miasto. To również doskonały szlak na podziwianie warszawskiej architektury.  

Ciekawą opcją wydaje się także liczący 33 km Szlak Bitew Warszawskich. To zdecydowanie coś dla miłośników historii i chcących zapoznać się z dziejami stolicy. Na trasie można zatrzymać się pod licznymi pomnikami, kościołami oraz cmentarzami. Być może poznanie historii to dobry pomysł na majówkowy czas.  

Do dyspozycji pozostają dodatkowo takie ścieżki jak Szlak Słoneczny czy Szlak Obwodowy. Można stworzyć również swoją własną, oryginalną trasę. Taki sposób to doskonałe rozwiązanie na spędzenie słonecznego dnia w stolicy. Jazdę rowerem można połączyć ze zwiedzaniem, a także wypoczynkiem w warszawskich parkach czy na miejskich plażach. Jak widać, majówka w mieście również da się lubić.  

Zobacz też:

Nie musisz wyjeżdżać z Polski, by zobaczyć wulkany. W kraju mamy ich sporo

Idealne miejsce na piknik nad jeziorem. Z Krakowa dojedziesz tu w mniej niż godzinę

​Luksusowe miasto na pustyni i ponad 30 stopni w maju. Polacy pokochali ten kierunek

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: trasy rowerowe | weekend majowy