Reklama
Reklama

Podniebny ogród w Warszawie. Można z niego korzystać zupełnie za darmo

Warszawa to miasto, które zdecydowanie ma wiele do zaoferowania. Wraz z nadejściem wiosny, odwiedzając stolicę, warto swoje kroki skierować w miejsce, w którym budząca się do życia przyroda jest na wyciągnięcie ręki. I nie chodzi tutaj wcale o Łazienki Królewskie, a o wyjątkowy ogród, który znajduje się na dachu. Można go odwiedzić całkowicie za darmo. Gdzie w Warszawie znajduje się ta niezwykła atrakcja?  

Wybierając się na wycieczkę do Warszawy, zazwyczaj chce się odwiedzić najpopularniejsze atrakcje, takie jak Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Narodowe czy Łazienki Królewskie. Mało kto jednak decyduje się na zwiedzanie ogrodów, o których mówi się niewiele. A szkoda, ponieważ w stolicy mieści się szczególnie wyjątkowy, z którego można korzystać całkowicie za darmo. W dodatku ma całkiem sporo do zaoferowania. O jakim miejscu mowa?  

Architektoniczna perełka Warszawy do odwiedzenia za darmo  

W centrum Warszawy na wszystkich zainteresowanych czeka jedno z piękniejszych miejsc na mapie stolicy. Budynek Uniwersytetu Warszawskiego wraz ze zjawiskowymi ogrodami, bo to właśnie o nich mowa, mają wiele do zaoferowania, z czego można skorzystać całkowicie za darmo. 

Ten wyjątkowy ogród znajduje się tuż obok oraz na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, która mieści się na Powiślu. Miejsce to zaprasza do odwiedzenia nie tylko studentów Uniwersytetu Warszawskiego, ale również wszystkich zainteresowanych tym malowniczym zakątkiem stolicy.

Sam budynek biblioteki uważany jest za jeden z najciekawszych nie tyle, co w Warszawie, jak całej Polsce. Ale na nim nie koniec. Na jego dachu mieści się niesamowity ogród, o którym mówi się, że jest jednym z piękniejszych w Europie. Podzielony na kilka części zachwyca pięknem bujnej roślinności. Można go za darmo odwiedzać od wiosny do jesieni. 

Zobacz również: Nowa atrakcja w Krakowie. Centrum Nauki Kopernik z dużą konkurencją

Jedna z ciekawszych atrakcji stolicy

Bez dwóch zdań to warty odwiedzenia punkt dla miłośników przyrody, zieleni i roślin. Ale nie tylko! To doskonałe miejsce dla spragnionych ciszy oraz chcących odpocząć od zgiełku miasta. Co więcej, to idealna przestrzeń na podziwianie spektakularnej panoramy miasta. Z tarasu widokowego oraz wielu mostków można podziwiać niezwykły widok padający między innymi na Wisłę, Stadion Narodowy czy Most Świętokrzyski.  

Ten ogród na dachu to wyjątkowe miejsce, w którym można odpocząć na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni, znajdując się w samym centrum miasta. Wokół budynku jest 15 tys. m² zieleni, a dodatkowe dwa tysiące znajduje się 16 m nad ziemią, czyli na dachu gmachu. To wyjątkowa oaza zieleni, którą można odwiedzać zupełnie za darmo.  

A jeśli chodzi o zieleń, zdecydowanie jest tam co podziwiać. Liczne gatunki drzewek i kwiatów robią ogromne wrażenie i sprawiają, że można poczuć się tam jak w raju. Dla wszystkich zainteresowanych, miejsce to jest otwarte do końca kwietnia od 8 do 18, zaś od maja do września w godzinach 8-20. Będąc w stolicy, warto wybrać się do tego wyjątkowego miejsca i poczuć jego klimat.  

Zobacz też:

To najlepsze miejsca na spływ kajakowy. Na niektórych trasach poradzą sobie nawet dzieci

Świetna ścieżka spacerowa 30 minut od Warszawy. Las, rzeka i piaszczysta plaża

Nie musisz wyjeżdżać z Polski, by zobaczyć wulkany. W kraju mamy ich sporo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca