Reklama
Reklama

Nowa atrakcja w Krakowie. Centrum Nauki Kopernik z dużą konkurencją

Już niedługo otworzy się nowa atrakcja na turystycznej mapie Krakowa. Tym razem związana z nauką. Będzie ona jednak połączona z zabawą, przez co spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon zapowiedziało otwarcie swoich drzwi dla odwiedzających w czerwcu. Dlaczego warto się tam wybrać? 

Oficjalnie Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon poinformowało, że w czerwcu otworzy się dla zwiedzających. Rozpoczęcie działalności zaplanowano na 21 i 22 czerwca. Wobec tego zbliżające się wakacje będą idealnym czasem, aby odwiedzić to miejsce. Czy Centrum Nauki Kopernika w Warszawie zyska konkurencję?  

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon — nowa atrakcja Krakowa  

Nowa atrakcja w Krakowie znajduje się krakowskich Czyżynach na ulicy Stella Sawickiego 26. To nowoczesne centrum nauki, a także instytucja kultury województwa małopolskiego. Założeniem obiektu jest edukowanie poprzez zabawę i samodzielne angażowanie się w różne projekty i eksperymenty. 

Z takim podejściem do nauki można się już spotkać w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, które przyciąga wielu zainteresowanych, w tym rodziny z dziećmi oraz szkolne wycieczki. Już od czerwca Małopolska zyska swoje własne centrum nauki. 

Kraków przyciąga co roku licznych turystów, których celem zazwyczaj jest chęć poznania tego miasta i skorzystania z tego, co oferuje. Wobec tego Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon będzie kolejnym miejscem wartym odwiedzenia. Zwłaszcza że obiekt ma w założeniu wiele do zaoferowania. 

Może cię zainteresować: „Polska Sahara" godzinę drogi od Krakowa. Nowa ścieżka rowerowa i darmowe punkty widokowe

Jakie atrakcje czekają na zainteresowanych?  

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon w założeniu ma być miejsce inspirującym i nowoczesnym, które ma pokazywać, że nauka może być ciekawa, a otaczający świat niezwykły. W związku z tym w obiekcie ma znajdować się wiele atrakcji, w tym ogromny park.  

Dla zainteresowanych dostępny będzie ogród na dachu, który w założeniu ma być niezwykłym i wyjątkowym ogrodem botanicznym. Co więcej, już od 21 czerwca odwiedzający będą mogli skorzystać z licznych atrakcji, takich jak laboratia chemiczne lub fizyczne, drukarki 3D czy wycinarki laserowe.

W założeniu miejsce to ma promować naukę i podobać się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Centrum ma być również przystosowany dla osób z niepełnosprawnością. W dniu otwarcia Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon zaplanowane są dodatkowe atrakcje.

Zobacz też:

Planujesz podróż samolotem? Tych ubrań lepiej nie zakładaj

​Możesz zwiedzić aż 3 kraje w 2 godziny. Wystarczy, że wsiądziesz w ten pociąg

Planujesz wypad w góry z dziećmi? To najbardziej rodzinny szlak w Tatrach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | atrakcje