Reklama
Reklama

Krakowski hotel jednym z najlepszych na świecie. Wyróżniono go w prestiżowym konkursie

W ostatnim czasie jeden z krakowskich hoteli otrzymał prestiżową nagrodę. Jako jedyny obiekt hotelowy w Polsce został nagrodzony w ramach amerykańskiego plebiscytu T&C Hotel Awards 2024. Znalezienie się w gronie najlepszych hoteli na świecie to ogromne wyróżnienie. O jakim obiekcie konkretnie mowa? 

W każdej branży organizowane są różnego rodzaju konkursy i plebiscyty. Nie inaczej jest w branży hotelowej. Niedawno zostały ogłoszone wyniki amerykańskiego plebiscytu T&C Hotel Awards 2024. Wśród laureatów konkursu znalazł się krakowski obiekt, Hotel Stradom House Autograph Collection. 

Krakowski hotel z prestiżowym wyróżnieniem  

Plebiscyt T&C Hotel Awards 2024 to niezależny konkurs, który na celu ma wyłonić najlepsze hotele na świecie. Organizatorem jest słynny nowojorski magazyn "Town & Country", który wydawany jest od 1846 roku. W tej edycji konkursu wyłoniono zwycięzców spośród 172 hoteli. Zostali oni wybrani przez 37 ekspertów oraz dziennikarzy.  

Laureaci konkursu T&C Hotel Awards 2024 zostali podzieleni na sześć kategorii: miasto, wieś, dzika przyroda, plaża, minimalizm oraz design. W gronie zwycięzców znalazły się najlepsze hotele z całego świata. Obok obiektów z Paryża, Londynu czy Nowego Jorku, znalazł się krakowski hotel Stradom House Autograph Collection, który został wyróżniony, jako jeden z najlepszych hoteli w mieście.  

Otrzymanie takiej nagrody to niebywały zaszczyt i zarazem potwierdzenie tego, że hotel zasługuje na miano najbardziej luksusowego w Krakowie. Warto podkreślić, że Stradom House z Krakowa to jedyny obiekt w Polsce, który otrzymał wyróżnienie w tym amerykańskich plebiscycie.  

Przeczytaj również: "Polskie Malediwy" zachwycają turystów z całego świata. Warto się wybrać, zanim będą tam tłumy

Pięciogwiazdkowy hotel niedaleko Wawelu 

Hotel Stradom House Autograph Collection jest pięciogwiazdkowym obiektem. Mieści się przy ulicy Stradomskiej, w niewielkiej odległości od Wawelu. Co ciekawe, został otwarty zaledwie w 2023 roku, więc takie wyróżnienie to niebywały sukces dla tak niedawno otwartego miejsca. 

Hotel oferuje 125 pokoi na najwyższym poziomie. Do dyspozycji gości są również dwie restauracje, bar, winiarnia z ogródkiem, klub welness&SPA, a także basen z wydzieloną strefą saun. Obiekt jest również doskonale wyposażony, jeśli chodzi o branżę biznesową. Do dyspozycji zainteresowanych są między innymi sale konferencyjne.  

To, co zachwyca w hotelu Stradom House Autograph Collection to wystrój, który odwołuje się do krakowskiego dziedzictwa oraz epoki modernizmu z początku XX wieku. Całość zachwyca już od przekroczenia progu tego obiektu. Świadczone usługi w hotelu są zdecydowanie na najwyższym poziomie. Chcąc spędzić tutaj noc, należy przygotować się na niemałe kwoty, lecz dla wielu osób pobyt w tym luksusowym hotelu jest wart takich pieniędzy.  

Zobacz też:

Lazurowe źródełko i miejsce na piknik. Tylko 30 minut od Krakowa

Tak oszczędzisz na zagranicznych wakacjach. Wypoczniesz tanio i bez tłumów

Najstarszy polski zamek ma ponad 850 lat. Stoi na wygasłym wulkanie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca