Reklama
Reklama

Nazywają go "warszawskim Central Parkiem". Najlepsze miejsce na piknik w stolicy

Wypoczynek w otoczeniu pięknej przyrody jest możliwy nawet w dużym mieście. Doskonale o tym wiedzą mieszkańcy stolicy, którzy tłumnie korzystają z zielonej przestrzeni Warszawy. Jeden z parków porównywany jest nawet do Central Parku w Nowym Jorku. Zdaniem wielu jest świetnym wyborem na piknik z rodziną lub znajomymi. Atrakcji w nim nie brakuje. Który z warszawskich parków cieszy się tak dużą popularnością?  

Dłuższe i cieplejsze dni, a także zbliżająca się majówka to idealny moment do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Okazuje się, że przebywając w Warszawie, wcale nie trzeba wyjeżdżać za miasto, aby móc cieszyć się zielenią i kojącą naturą. Wystarczy wybrać się do parku Pole Mokotowskie, gdzie eksplozja zieleni i atrakcji jest gwarantowana. 

Warszawski "Central Park" świetnym miejscem na weekendowy wypoczynek  

Coraz więcej dużych miast stawia na zieleń oraz rozwój przestrzeni, w których możliwy jest kontakt z naturą. Nie inaczej jest w przypadku Warszawy. Jej mieszkańcy w ostatnim czasie są szczególnie zauroczeni jednym parkiem, który porównują nawet do nowojorskiego Central Parku. Zachwyceni spędzonym tam czasem, zachęcają innych do przybycia.  

W końcu wiosna to idealny czas na spacery i podziwianie budzącej się do życia przyrody. To także moment, w którym wiele osób stęsknionych za ruchem sięga po wiele aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. Jakie miejsce będzie do tego lepsze niż park? 

Przy dobrej pogodzie spędzenie majówki w urokliwym parku również brzmi nie najgorzej. Zwłaszcza jeśli park ten ma wiele do zaoferowania. Tak jest w przypadku tego o nazwie Pole Mokotowskie, który tłumnie przyciąga mieszkańców i nie tylko. Oferuje on teraz moc atrakcji oraz błogi odpoczynek w nowej odsłonie. A wszystko to za sprawą modernizacji tego wyjątkowego miejsca na zielonej mapie Warszawy.  

Przeczytaj także: Tajemnicze Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie. Zachwyca kolorem, ale nie wolno do niego wchodzić

Nowa odsłona Parku Pole Mokotowskie  

Kompleks parkowy Pole Mokotowskie jest jednym z chętniej wybieranych przestrzeni przez mieszkańców Warszawy. Teraz w wyniku przeprowadzonej modernizacji jeszcze tłumniej odwiedzany jest przez Warszawianki, Warszawiaków, a także turystów. Teren ten stał się jeszcze bardziej zielony i naturalny, a jego metamorfoza wzbudza zachwyt wśród odwiedzających.  

W wyniku przeprowadzonych prac między innymi usunięto 16 tys. m2 betonu, a w zamian tego stworzono nowy układ wodny z roślinnością szuwarową. Stworzona przestrzeń zachwyca widokiem przybywających spacerowiczów, ale to nie wszystko. Wokół głównego stawu stworzono możliwość beztroskiego spacerowania po drewnianych podestach oraz mostkach.  

W parku pojawiły się również nowe miejsca do wypoczynku, a także jeszcze więcej zieleni. Licznie zasadzono nowe drzewa, takie jak lipy srebrzyste czy jarzęby pospolite. Wysiano także łąki kwietne, a nową zieleń można podziwiać między innymi w ogrodzie biocenotycznym, a także sensorycznym. 

W parku Pole Mokotowskie jest również więcej możliwości uprawiania sportu. Beztrosko można korzystać z nowej siłowni plenerowej czy ścieżki dla biegaczy. Zmiany w tej przestrzeni wzbudzają zachwyt wśród mieszkańców Warszawy, a także przybyłych turystów. Są zadowoleni, że do ich dyspozycji pozostaje tak piękny park, w którym mogą odpoczywać i spędzać czas w otoczeniu przyrody.  

Zobacz też:

Przyjechałeś na lotnisko w ostatniej chwili? Skorzystaj z tej ścieżki, żeby nie spóźnić się na samolot

To miasto wprowadziło opłaty, by odstraszyć turystów. Teraz jest ich jeszcze więcej

Planujesz urlop w Chorwacji? Przygotuj się na nieprzyjemny problem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | weekend w Polsce