Reklama
Reklama

Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Żywieckiego. Idealna dla początkujących rowerzystów

W Polsce jest coraz więcej ciekawych i malowniczych tras rowerowych. Warto z tego skorzystać, zwłaszcza że sezon na rowery rozpoczął się już w pełni. Jedną z propozycji jest ścieżka, dzięki której można objechać dookoła całe Jezioro Żywieckie. Poprzez swój niski poziom trudności jest idealną opcją dla całej rodziny. Sprawdź dlaczego warto ją wybrać na swoją rowerową wycieczkę.

Jazda na rowerze to aktywna forma spędzania wolnego czasu, a dodatkowo możliwość poznania wielu ciekawych miejsc. Mając wolny weekend bądź podczas zbliżającej się majówki, warto wybrać się w Beskid Żywiecki i poznać go z tej rowerowej strony. Trasa wokół Jeziora Żywieckiego zachwyca i jest idealna na rodzinny wypad. 

Niezwykle widokowa i prosta trasa rowerowa w Beskidzie Żywieckim

Bogata w ładne widoki trasa rowerowa dookoła Jeziora Żywieckiego cechuje się tym, że jest łatwa, a więc idealna dla rodzin z dziećmi, jak i dla osób początkujących. Łączny dystans to 34 km. Można pokonać go mniej więcej w dwie godziny. 

Najlepsze w tej ścieżce jest to, że posiada charakter pętli, a więc moc niesamowitych widoków gwarantowana jest od początku do końca. Dużą cechą tej trasy jest to, że prowadzi cały czas po utwardzonej nawierzchni, co zdecydowanie zwiększa komfort jazdy.  

Trasę najlepiej rozpocząć w Międzybrodziu Bielskim i jako że jest to pętla, tam również będzie jej koniec. Na ścieżce są liczne zjazdy i podjazdy, jednak każdy sobie powinien z nimi poradzić. Warto zarezerwować sobie jeden dzień i poznać Jezioro Żywieckie z każdej strony.  

Zobacz również:  Najlepsze trasy rowerowe w Warszawie i okolicach. Idealne na słoneczny weekend

Co można zobaczyć na trasie?  

Trasę cechuje łatwy poziom, ale również liczne atrakcje, które można napotkać podczas przemierzania jej. Na odpoczynek świetnym miejscem jest plaża miejska w Żywcu. Idealna na relaks, a także kąpiel w jeziorze, piknik czy zjedzenie smacznego posiłku.

Oprócz tego, z pewnością warto zatrzymać się na zaporze wodnej na Sole. Sama konstrukcja robi duże wrażenie, a co więcej daje możliwość na zrobienie pięknych ujęć. Widoki z pewnością zrobią wrażenie na każdym.  

Co jeszcze na trasie? Wiele charakterystycznych obiektów, takich jak Muzeum Miejskie w Żywcu czy Pałac Habsburgów. To miejsce, w którym można zetknąć się z historią oraz kulturą regionu. Jeśli nie goni czas, warto zatrzymać się i zajrzeć do tych miejsc. 

Jak widać, trasa rowerowa dookoła Jeziora Żywieckiego jest idealną propozycją dla początkujących. Jest też dobrą opcją rozgrzewki przed dłuższymi trasami. Sam przejazd dookoła to dwie godziny. Chcąc jednak zasmakować i poczuć piękno Beskidu Żywieckiego, a także skorzystać z dostępnych atrakcji, warto zarezerwować sobie więcej czasu. 

Zobacz też:

Przyjechałeś na lotnisko w ostatniej chwili? Skorzystaj z tej ścieżki, żeby nie spóźnić się na samolot

To miasto wprowadziło opłaty, by odstraszyć turystów. Teraz jest ich jeszcze więcej

Planujesz urlop w Chorwacji? Przygotuj się na nieprzyjemny problem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: trasy rowerowe | ciekawe miejsca