Reklama
Reklama

Uważaj na ten błąd podczas sadzenia piwonii. Inaczej nie zakwitną

Piwonie są bardzo chętnie uprawianymi kwiatami. Nie tylko są uznawane za symbol szczęścia, ale i oczarowują pięknym zapachem i okazałymi pąkami. Jednak jeśli chcemy cieszyć się urokliwymi kwiatami, musimy uważać, aby nie popełnić jednego z popularnych błędów, który wiele osób powiela podczas sadzenia piwonii. Sprawdź, jak uprawiać tę roślinę i czego unikać, aby bujnie kwitła.

Piwonie to jedne z najpiękniejszych kwiatów, które można uprawiać w swoim ogrodzie. Jeżeli odpowiednio zadbamy o roślinę, wkrótce będziemy mogli cieszyć się jej pięknymi, okazałymi kwiatami o różnych barwach. Jednak, aby tak się stało, musimy uważać na jeden popularny błąd, popełniany w trakcie uprawy piwonii.

Jakiego błędu unikać podczas sadzenia piwonii? O tym musisz pamiętać

Z racji tego, że piwonia może rosnąć w tym samym miejscu przez wiele lat i nie lubi przesadzania, to warto od razu wybrać jej odpowiednie stanowisko. Najlepiej będzie się ona rozwijała na ciepłym, słonecznym miejscu. Natomiast jeśli chodzi o glebę, to powinna ona być ona żyzna, średnio kwaśna i przepuszczalna.

Piwonie zakwitają w czerwcu - na początku miesiąca możemy podziwiać wczesne odmiany, a na końcu późne. Podczas sadzenia tych roślin musimy zwrócić uwagę na jedną kwestię, która może mieć kluczowe znaczenie dla rozwoju kwiatów. Bardzo istotne jest to, by sadzić piwonie na odpowiedniej głębokości.

Cebulki należy umieszczać na głębokości 4-5 cm. Dzięki temu będą one mogły swobodnie pobierać substancje pokarmowe. Jeśli jednak popełnimy błąd i posadzimy roślinę zbyt głęboko, to nie będzie miała ona odpowiednich warunków do wzrostu i w rezultacie może nie zakwitnąć.

Czytaj również: Szkodniki nie tkną twoich rzodkiewek. Wystarczy, że rozsypiesz to na grządkach

Na co jeszcze zwrócić uwagę uprawiając piwonie?

Innym często popełnianym błędem podczas uprawy piwonii jest sadzenie ich w cieniu lub w towarzystwie wymagających roślin, z którymi muszą konkurować o składniki pokarmowe. Z tego powodu nie powinniśmy sadzić piwonii np. w pobliżu krzewów. Równocześnie musimy dla rośliny wybrać miejsce, w którym będzie miała dostęp do światła przez 6-8 godzin, bo w przeciwnym razie nie zakwitnie.

Oprócz tego niezwykle ważne jest prawidłowe nawożenie piwonii. Jest to roślina, która do rozwoju potrzebuje odżywki bogatej w azot, potas i fosfor. Możemy tego typu nawóz zakupić w sklepie ogrodniczym lub przygotować domową odżywkę. W tym celu wystarczy rozpuścić 10 g kwasku cytrynowego w 10 l wody i tak przygotowaną mieszanką podlewać regularnie piwonie. Dzięki temu zadbamy o obfite kwitnienie.


Zobacz też:

Podlewaj tym budleję Dawida. Efekt zachwyci nie tylko motyle 

Mówią, że to najwytrzymalsze kwiaty. Dobrze znoszą nawet upał i suszę

Pokrój na kawałki, zalej wodą i podlej. Pelargonie wystrzelą nowymi kwiatami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uprawa roślin | sadzenie