Reklama
Reklama

Twoje plony będą obfite, jak nigdy. Wystarczy, że dodasz to do ziemi

Każdy ogrodnik doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że rośliny potrzebują do wzrostu odpowiednich składników odżywczych. Jest to szczególnie istotne w przypadku uprawy warzyw, których właściwe nawożenie może zapewnić obfite plony. Okazuje się, że jednym z lepszych środków do zasilania roślin, jest obornik granulowany.

Obornik granulowany do nawożenia warzyw. Zapewnij sobie obfite plony

Obornik granulowany to nawóz pochodzenia naturalnego, który świetnie nadaje się do wsparcia amatorskiej uprawy warzyw. Umieszczone w glebie granulki stopniowo uwalniają niezbędne dla roślin substancje odżywcze. Środek zawiera składniki takie jak azot, potas, wapń, fosfor czy magnez.  

Odpowiednia podaż powyższych makroelementów jest niezbędna do prawidłowego rozwoju roślin. Co więcej, rzeczony nawóz może użyźnić podłoże i przyczynić się do poprawy jego struktury.

W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów obornika granulowanego. Mowa tu między innymi o oborniku kurzym, końskim, bydlęcym czy świńskim. Do nawożenia warzyw najczęściej wykorzystuje się obornik granulowany bydlęcy bądź koński. Dzięki wykorzystaniu tego typu nawozu można zapewnić sobie obfite i zdrowe plony

Jak nawozić uprawy obornikiem granulowanym?

Niektórzy ogrodnicy mogą zastanawiać się, w jaki sposób powinno przebiegać nawożenie upraw obornikiem granulowanym. Przede wszystkim warto wiedzieć, kiedy przeprowadzić rzeczony zabieg. 

Zasilenie podłoża obornikiem granulowanym powinno odbyć się mniej więcej 2 tygodnie przed planowanym posadzeniem roślin. Można to również zrobić jesienią – po zakończeniu sezonu.

Przeczytaj też: Domowy nawóz, który uratuje każdą roślinę? Wystarczy jeden produkt z twojej lodówki

Obornik granulowany należy wymieszać z przekopaną ziemią. W trakcie sezonu wegetacyjnego ów nawóz można przemieszać z wierzchnią warstwą gleby. Zazwyczaj robi się tak w przypadku nieco bardziej wymagających roślin, takich jak na przykład pomidory. 

Co ważne – lepiej zwracać uwagę na instrukcje umieszczone na opakowaniu. Wówczas można dobrać optymalną ilość obornika, która wystarczy do nawożenia upraw.

Zobacz też:

Róż ogrodowych pozazdroszczą ci wszyscy sąsiedzi. Wystarczy, że zastosujesz tę odżywkę

Liście pomidorów zwijają się? To może być przyczyną

Ususz i rozsyp na grządkach. Cebula będzie dorodna, jak nigdy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka | warzywnik | uprawa roślin | nawożenie