Reklama
Reklama

Rośliny więcej nie uschną podczas twojej nieobecności. Wystarczy, że zastosujesz tę metodę

Rośliny doniczkowe do prawidłowego rozwoju potrzebują naszej opieki. Wlicza się w nią również regularne nawadnianie ich. Jednak, gdy wyjeżdżamy na jakiś czas, nie możemy sami o to zadbać, więc nasze kwiaty mogą zmarnieć. Podpowiadamy, jak temu zapobiec i jak stworzyć własny domowy nawadniacz, dzięki któremu nie będziemy musieli się martwić o nasze rośliny.

Rośliny potrzebują regularnego nawadniania. Brak odpowiedniej ilości wody może doprowadzić do ich usychania lub całkowitego obumarcia. Wobec tego wyjeżdżając na dłuższy czas z domu, musimy zadbać o to, by kwiaty doniczkowe były stale nawadniane pomimo naszej nieobecności. Na szczęście istnieją proste triki, dzięki którym rośliny będą mogły pobierać wodę, gdy nas nie będzie w domu.

Co zrobić, aby kwiaty były stale nawodnione podczas naszej nieobecności?

Często, gdy wracamy po dłuższym wyjeździe, nasze rośliny nie wyglądają najlepiej. Zazwyczaj towarzyszy temu wyschnięta wierzchnia warstwa podłoża i oklapnięte liście. Wtedy to musimy szybko ratować rośliny, ale nie zawsze nam się to udaje.

Wobec tego lepiej zapobiegać takim sytuacjom i zadbać o to, by kwiaty podczas naszej nieobecności były odpowiednio nawodnione. Okazuje się, że wystarczy nam do tego ręcznik papierowy oraz szklanka wody. Jest to niezawodna i prosta metoda nawadniania kwiatów, dzięki której żadna roślina już nie zmarnieje w trakcie naszego wyjazdu.

Wystarczy, że szklankę z wodą postawimy w pobliżu doniczki, a następnie zwiniemy ciasno w słomkę kilka listków ręcznika papierowego. Jeden koniec papieru zanurzamy w wodzie, a drugi wkładamy do doniczki. Dzięki temu rośliny będą mogły stale pobierać wodę bez naszej pomocy. Jest to prosty sposób na stworzenie  domowej roboty nawadniacza.

Czytaj również: Posadź je obok hortensji. Ogrodu pozazdroszczą ci wszyscy sąsiedzi

Jak jeszcze możemy nawadniać rośliny w trakcie urlopu?

Możemy również w inny sposób zadbać o nasze rośliny, gdy nie ma nas przez dłuższy czas w domu. Niektórzy decydują się na wykonanie dozownika wody z butelki plastikowej. Najlepiej w tym przypadku sięgnąć po taką, co ma 500 ml. Następnie wystarczy zrobić w jej korku kilka małych dziurek i napełnić butelkę wodą. Po zakręceniu wkładamy ją do doniczki do góry nogami. Dzięki temu nasze rośliny mogą same pobierać wodę.

Inną skuteczną metodą jest wykorzystanie wanny. Musimy jedynie przenieść nasze kwiaty doniczkowe do łazienki, ustawić je w wannie i nalać do niej wody na wysokość kilku centymetrów. Sprawi to, że rośliny nie zmarnieją podczas naszej nieobecności. Kolejnym dobrym trikiem jest użycie sznurka. W tym przypadku umieszczamy jego jeden koniec w naczyniu z wodą, a drugi w doniczce. Zadziała to podobnie, jak metoda z ręcznikiem papierowym.

Zobacz też:

W Łańcucie zakwitły wyjątkowe lilie. Zachwycają wyglądem, lecz ich zapachu nie da się znieść

Szukasz roślin, które kwitną aż do jesieni? Te krzewy sprawdzą się idealnie

Podlewaj tym grządki z cebulą. Będą wyjątkowo dorodne

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | pielęgnacja roślin