Reklama
Reklama

Podlewaj tym magnolię, a obsypie się morzem kwiatów. Nie wydasz nawet złotówki

Magnolie są uwielbiane przede wszystkim ze względu na swoją spektakularną urodę. Rozkwitają w kwietniu, jednak nie zawsze są w stanie w pełni zabłysnąć. Drzewa bywają kapryśne, dlatego warto je regularnie wzmacniać za pomocą naturalnej odżywki. Zrób ją samodzielnie z popularnego chwastu i podlewaj magnolię, a niedługo obsypie się morzem kwiatów.

Magnolia to jedna z najpiękniejszych egzotycznych roślin ozdobnych, którą możesz uprawiać w formie drzewa lub rozległego krzewu na swojej działce. Mimo tego, że dziko porasta odległe obszary Azji Wchodniej, z powodzeniem może być uprawiana również w polskim umiarkowanym klimacie. 

Nie ma co owijać w bawełnę. Magnolia jest dość kapryśnym gatunkiem, ale gdy odpowiednio o nią zadbasz, jej różowe kwiaty na pewno oczarują cię swoją spektakularną urodą. Zapewnij roślinie optymalne warunki do rozwoju i regularnie podlewaj ją domową odżywką, a od początku kwietnia aż do końca maja będzie obsypywać się morzem kwiatów.

Może cię zainteresować: Ogórki urosną duże jak nigdy. Wystarczy, że wykorzystasz metodę mojego dziadka

Dlaczego magnolia nie chce kwitnąć? Być może zapewniasz jej złe warunki

Magnolia nie będzie bujnie kwitła w niedopasowanych warunkach uprawy. To kapryśna roślina, która potrzebuje lekko kwaśnej, żyznej gleby pH w przedziale od 5 do 6 i ciepłego, słonecznego stanowiska, które jest osłonięte od wiatru. Na zimę trzeba ją także zabezpieczyć przed przymrozkami za pomocą agrowłókniny.

Drzewo możesz przycinać, ale nie przesadzaj ze skracaniem pędów, bo tak możesz doprowadzić do jego osłabienia, a w rezultacie do braku kwitnienia. Najlepiej zrobisz, usuwając jedynie uszkodzone i martwe gałęzie po zakończeniu kwitnienia. 

Unikaj stosowania nawozów na bazie dużej ilości azotu, który stymuluje wzrost liści, ale nie pobudza magnolii do obsypywania się morzem kwiatów. W przypadku tej rośliny najlepiej sprawdzą się nawozy o zrównoważonych proporcjach składników odżywczych.

Podlewaj tym magnolię, a obsypie się morzem kwiatów. Najlepsza odżywka za 0 złotych

Aby pobudzić magnolię do kwitnienia, podlewaj swoje drzewo tym naturalny nawozem z pokrzywy. Wybierz się na spacer na polanę i zbierz tam liście oraz łodygi popularnego chwastu. Po zebraniu 1 kg pokrzywy włóż je do czystego wiadra i zalej 10 litrami wody (możesz wykorzystać deszczówkę). 

Przykryj pojemnik i odstaw go na 10-12 dni, aby napar lekko sfermentował. Później przecedź go, odciskając resztki pokrzyw i gotową odżywkę wykorzystuj do podlewania magnolii co 2 tygodnie od wiosny do jesieni. W ten sposób dostarczysz roślinie dawki azotu, fosforu i magnezu, a także innych cennych mikroelementów. 

Czytaj również: Pielęgnuj lawendę w ten sposób, a będzie kwitła całe lato

Zobacz też:

Te nowalijki wyhodujesz na parapecie. Możesz sporo zaoszczędzić

Drzewka w ogrodzie nie chcą rosnąć? Zastosuj metodę ogrodnika, nim zmarnieją

Chcesz uprawiać warzywa bez chwastów? Ta metoda jest idealna dla ciebie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja roślin | podlewanie