Reklama
Reklama

Nie tylko tulipany i żonkile. Te kwiaty świetnie prezentują się na wielkanocnym stole

Na wielkanocnym stole pojawia się wiele ozdób, jednak najbardziej przyciągają spojrzenie zawsze kompozycje kwiatowe, które wnoszą do pomieszczenia świeży powiew wiosny. Zazwyczaj w tym okresie stawia się na żonkile lub tulipany, ale w tym roku warto wybrać inne rośliny, które równie pięknie zakwitają i pomogą nam stworzyć barwne dekoracje. Sprawdź, jakie kwiaty będą strzałem w dziesiątkę.

W okresie wielkanocnym ozdabiamy nasz dom licznymi barwnymi dekoracjami. Wśród nich nie brakuje wiosennych kwiatów, które w połączeniu z pisankami, figurkami zajączków oraz baziami mogą tworzyć piękne kompozycje. Podpowiadamy, jakie kwiaty wybrać, aby zachwycić gości.

Jakie rośliny cebulowe wybrać na Wielkanoc?

Na wielkanocnym stole warto postawić rośliny cebulowe, które zakwitają wiosną. Świetnie będą się one komponowały z pozostałymi dekoracjami, ponieważ ich żywe kolory dodadzą powiewu świeżości i wprowadzą wiosenny klimat.

Najczęściej do wielkanocnych aranżacji używa się doniczkowych narcyzów. W tym przypadku ich żółta barwa świetnie zgrywa się ze świąteczną kolorystyką. Jednak dobrym wyborem będą również białe albo niebieskie szafirki, a także różnokolorowe krokusy. Wiele osób decyduje się także na delikatne irysy oraz pachnące hiacynty.

Doniczkowe kwiaty cebulowe doskonale będą prezentowały się w ozdobnych, kolorowych osłonkach. Możemy dodatkowo udekorować je wstążkami lub wydmuszkami, dzięki czemu stworzymy piękną, barwną wielkanocną ozdobę. Warto także dobierać kwiaty na podstawie kontrastu, łącząc np. żółte narcyzy z niebieskimi szafirkami lub różowe hiacynty z białymi krokusami.

Czytaj również: Sadzisz lawendę? Rozsyp to wokół niej, a będziesz cieszyć oczy morzem fioletowych kwiatów

Ten kwiat w doniczce zachwyci wszystkich gości. Co postawić na świątecznym stole?

Nietypowym, ale zachwycającym pomysłem jest umieszczenie kwitnących hortensji w doniczkach na wielkanocnym stole. Nadadzą one naszemu wnętrzu elegancji, równocześnie je ożywiając. W sprzedaży dostępne są odmiany czerwone, niebieskie, różowe oraz białe, więc z łatwością możemy je połączyć z kolorami naszych dekoracji.

Same kwiaty także mogą stworzyć barwną ozdobę. Wystarczy, że ustawimy obok siebie kilka egzemplarzy o mniejszych rozmiarach, które włożymy do ozdobnych osłonek. Dodatkowo możemy otoczyć je pisankami, które będą dopasowane do koloru kwiatów hortensji.

Jakie jeszcze kwiaty sprawdzą się jako świąteczna dekoracja?

Wybierając wielkanocne dekoracje, nie musimy ograniczać się jedynie do tulipanów czy żonkili. W tej roli równie dobrze sprawdzą się bratki, prymulki, niezapominajki oraz stokrotki. Mogą one stanowić zarówno samodzielną ozdobę stołu, jak i być elementem wielkanocnego stroiku.

W tym przypadku warto skupić się na jednym gatunku i stworzyć z nich piękną kompozycję, dzięki czemu będzie ona wydawała się być bardziej uporządkowana. Jednak jeśli chcemy połączyć ze sobą różne rośliny, to warto zestawić niebieskie niezapominajki z białymi stokrotkami. Jest to sprawdzony duet, który zawsze zachwyca.

Zobacz też:

Ten kwiat warto mieć w ogrodzie. Jego zapach zachwyca ludzi, a odstrasza komary

Podsypują tym pomidory, żeby były smaczniejsze. Ogrodnik ostrzega

Tych resztek z obiadu nie wyrzucaj. Dzięki nim porzeczka będzie mieć mnóstwo owoców

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty