Reklama
Reklama

Kwiaty w wazonie nie muszą więdnąć po dwóch dniach. Odrobina tego płynu wydłuży ich świeżość

Kwiaty w wazonach zdobią mieszkania wielu Polaków. Niestety, w porównaniu z roślinami doniczkowymi, te cięte wytrzymują z reguły kilka dni, a potem więdną i nadają się jedynie do wyrzucenia. Istnieje jednak dość zaskakujący sposób, który pozwoli ci cieszyć się kwiatkami w wazonach przez znacznie dłuższy czas. Chodzi o pewien płyn.

Kwiaty w wazonie szybko więdną? Dodaj niewielką ilość tego płynu do wody

Najczęściej dostajemy je w formie podarunku. Niekiedy zdarza się, że sami kupujemy je w kwiaciarni. Mowa o kwiatach ciętych, które umieszczone w wazonie mogą stanowić doskonałą dekorację domu. Ich minus jest niestety taki, że po kilku dniach więdną i nadają się wyłącznie do wyrzucenia. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu można przedłużyć ich żywotność. O co konkretnie chodzi? 

Aby kwiaty cięte wytrzymały dłużej, wystarczy wlać do wazonu pół łyżeczki... płynu do płukania jamy ustnej. Środek ten skutecznie poradzi sobie z namnażającymi się w wodzie bakteriami odpowiedzialnymi za gnicie. Sposób ten, w połączeniu z wymienianiem wody co kilka dni, może sprawić, że kwiaty wytrzymają znacznie dłużej.

Przeczytaj też: Zrób to w najbliższych dniach, a znacząco zmniejszysz ilość chwastów w ogrodzie

Do czego jeszcze można wykorzystać płyn do płukania jamy ustnej?

Płyn do płukania jamy ustnej może pomóc nie tylko w wydłużeniu żywotności kwiatów ciętych. To także doskonały środek do walki z nieprzyjemnymi zapachami. Warto wlać niewielką ilość preparatu do zlewu w kuchni, z którego unosi się przykry zapach resztek. Specyfikiem można również nasączyć zużytą gąbkę lub wacik kosmetyczny i umieścić go na dnie kosza na śmieci. Płyn poradzi sobie również z nieprzyjemną wonią z toalety. Jego niewielka ilość pozostawiona na wewnętrznych ściankach sedesu zadziała odświeżająco. 

Płyn do płukania jamy ustnej w połączeniu z wodą w proporcjach 1:1 może posłużyć za doskonały środek na komary. Wystarczy przetrzeć nim lekko powierzchnie, na których najczęściej pojawiają się owady. Intensywny zapach płynu może je odstraszyć. Niektórzy używają go również jako środka na ugryzienia, dzięki któremu można zredukować nieprzyjemne swędzenie po ukąszeniu komara

Zobacz też:

Skrzydłokwiat nie chce kwitnąć? We wrześniu wzmocnij go tym

Jesienią jeżówka potrzebuje tych zabiegów. Dzięki nim zakwitnie podwójnie

Róże mogą zakwitnąć ponownie. Wystarczy, że zadbasz o to

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty