Reklama
Reklama

Pokrój w plasterki i ułóż na parapecie. Szybko odstraszysz komary

Komary każdego lata są naszą zmorą nie tylko w plenerze. Te owady potrafią wlecieć do mieszkania lub do domu tu szukać swoich ofiar. Zabite, pozostawiają na ścianach krwawe, brzydkie ślady. Można jednak sprawić, by w ogóle nie zbliżały się do naszych okien. Na odstraszanie komarów nasze babcie miały jeden, prosty trik.

Każdy z nas to przeżył - kładziesz się do łóżka, próbujesz zasnąć, a nagle w pokoju rozlega się cienkie bzyczenie. W ciemności komar odzywa się tuż obok twojego ucha, ale znika, gdy tylko zapalisz światło. Po zgaszeniu światła zabawa zaczyna się od nowa. W dodatku wiesz, że jeśli go dopadniesz, zostawi brzydką plamę na ścianie. Idealnym wyjściem byłoby więc zniechęcenie go odwiedzin w domu. Prosty sposób na odstraszenie komarów pojawił się na wsiach wiele lat temu.

Jak odstraszyć komary? Najlepiej zapachem

Używanie w mieszkaniu lub domu chemicznych środków na komary jest dość ryzykowne. Po pierwsze – samu wdychamy truciznę, po drugie – osiada ona na naszym pożywieniu. Lepiej więc skorzystać z naturalnych metod na zniechęcenie tych owadów. Dobrze jest wykorzystać to, że nie lubią one ostrych zapachów. Komary odstrasza m.in. zapach czosnku i cebuli. Aby się ich pozbyć, wystarczy wystawić kilka zgniecionych ząbków czosnku lub cebulę pokrojoną w plastry na talerzyku i postawić na parapecie.

Należy jednak pamiętać, że intensywny zapach szybko słabnie, należy więc na bieżąco uzupełniać talerzyk, nie rzadziej niż raz na kilka dni. Komary będą omijać twoje okna z daleka.

Inne domowe sposoby na komary

Jeśli drażni cię zapach czosnku lub cebuli, możesz wykorzystać inne domowe sposoby na komary. Te owady nie lubią również innych ostrych zapachów. Pomocne będą olejki: goździkowy, cytrynowy, migdałowy, waniliowy, cynamonowy, sosnowy czy kokosowy. Wlej do kieliszka lub na spodeczek odrobinę wody i kilka kropli wybranego olejku. Zadziała też postawienie na balkonie takich roślin jak kocimiętka, komarzyca, lawenda wąskolistna czy koper włoski. Te zioła będą skuteczną zaporą na komary.

Zobacz też:

Polacy zbierają te grzyby na potęgę, choć są trujące. Wkrótce zacznie się na nie sezon

Nie masz czasu na aktywność fizyczną? Dzięki tym ekspresowym ćwiczeniom utrzymasz formę

Woda przestanie zbierać się w lodówce. Wystarczy, że poznasz przyczynę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki