Reklama
Reklama

Pokrój w plasterki i ułóż na parapecie. Szybko odstraszysz komary

Komary każdego lata są naszą zmorą nie tylko w plenerze. Te owady potrafią wlecieć do mieszkania lub do domu tu szukać swoich ofiar. Zabite, pozostawiają na ścianach krwawe, brzydkie ślady. Można jednak sprawić, by w ogóle nie zbliżały się do naszych okien. Na odstraszanie komarów nasze babcie miały jeden, prosty trik.

Każdy z nas to przeżył - kładziesz się do łóżka, próbujesz zasnąć, a nagle w pokoju rozlega się cienkie bzyczenie. W ciemności komar odzywa się tuż obok twojego ucha, ale znika, gdy tylko zapalisz światło. Po zgaszeniu światła zabawa zaczyna się od nowa. W dodatku wiesz, że jeśli go dopadniesz, zostawi brzydką plamę na ścianie. Idealnym wyjściem byłoby więc zniechęcenie go odwiedzin w domu. Prosty sposób na odstraszenie komarów pojawił się na wsiach wiele lat temu.

Jak odstraszyć komary? Najlepiej zapachem

Używanie w mieszkaniu lub domu chemicznych środków na komary jest dość ryzykowne. Po pierwsze – samu wdychamy truciznę, po drugie – osiada ona na naszym pożywieniu. Lepiej więc skorzystać z naturalnych metod na zniechęcenie tych owadów. Dobrze jest wykorzystać to, że nie lubią one ostrych zapachów. Komary odstrasza m.in. zapach czosnku i cebuli. Aby się ich pozbyć, wystarczy wystawić kilka zgniecionych ząbków czosnku lub cebulę pokrojoną w plastry na talerzyku i postawić na parapecie.

Należy jednak pamiętać, że intensywny zapach szybko słabnie, należy więc na bieżąco uzupełniać talerzyk, nie rzadziej niż raz na kilka dni. Komary będą omijać twoje okna z daleka.

Inne domowe sposoby na komary

Jeśli drażni cię zapach czosnku lub cebuli, możesz wykorzystać inne domowe sposoby na komary. Te owady nie lubią również innych ostrych zapachów. Pomocne będą olejki: goździkowy, cytrynowy, migdałowy, waniliowy, cynamonowy, sosnowy czy kokosowy. Wlej do kieliszka lub na spodeczek odrobinę wody i kilka kropli wybranego olejku. Zadziała też postawienie na balkonie takich roślin jak kocimiętka, komarzyca, lawenda wąskolistna czy koper włoski. Te zioła będą skuteczną zaporą na komary.

Zobacz też:

Ten napar odmładza i wzmacnia organizm. Możesz go pić zamiast herbaty

To najlepsza mąka do ciasta drożdżowego i do pizzy. Wyjdą miękkie i puszyste

Tak szybko wyczyścisz drewniane meble i nie uszkodzisz ich faktury. Wystarczy filiżanka tego napoju

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki