Reklama
Reklama

Domowa odżywka do skrzydłokwiatów. Pobudzisz roślinę do życia za mniej niż 2 zł

Skrzydłokwiat to popularna roślina, którą wielu z nas ma w swoich domach. Jednak czasem pomimo właściwej pielęgnacji skrzydłokwiat nie rośnie lub po prostu marnieje. Wtedy pomocna może okazać się domowa odżywka do roślin, którą przygotujemy w prosty i tani sposób. Sprawdź, jak ją zrobić.

Do przygotowania domowej odżywki do skrzydłokwiatu potrzebujemy tylko jednego składnika z kuchennej szafki. Dzięki tej taniej i prostej metodzie roślina zostanie pobudzona do rozwoju i wzmocni się np. po chorobie lub sezonie grzewczym. Podpowiadamy, jak przygotować odżywkę.

Dlaczego warto dodać ten produkt do skrzydłokwiatu? Efekty zaskakują

Chcąc pobudzić do rozwoju i wzmocnić zdrowie naszych skrzydłokwiatów powinniśmy przygotować odżywkę, do której potrzebujemy jednego taniego i popularnego produktu.

Wystarczy nam do tego żelatyna, która jest źródłem azotu, czyli niezbędnego składnika odżywczego dla roślin. Dzięki temu pomaga ona roślinom wytwarzać chlorofil, który oczywiście jest potrzebny do przeprowadzania procesu fotosyntezy. Wobec tego żelatyna równocześnie stymuluje wzrost roślin i poprawia ich kondycję.

Czytaj również: Wystarczy jeden ząbek, by rozmnożyć storczyka. Zaskoczy cię ilość kwiatów

Jak przygotować domową odżywkę do skrzydłokwiatu? Szybki i prosty przepis

Przygotowanie domowej odżywki nie jest trudne i wydamy na nią zaledwie kilka złotych. Wobec tego warto ją zrobić, bo efekty są naprawdę świetne, a skrzydłokwiat po takiej odżywce wygląda lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Do przygotowania żelatynowej odżywki potrzebujemy jedynie:

  • 1 łyżki żelatyny,
  • 750 ml zimnej wody,
  • 250 ml gorącej wody.

Równocześnie musimy pamiętać, aby używać żelatyny spożywczej, która nie zawiera barwników i aromatów. Natomiast jeżeli zależy nam na tym, aby odżywka była bardziej skoncentrowana, powinniśmy zmniejszyć ilość zimnej wody.

Przygotowanie odżywki z żelatyny nie jest trudne i wystarczą trzy kroki, aby poprawić kondycję naszych roślin:

  1. Do szklanki wlewamy gorącą wodę i rozpuszczamy w niej żelatynę. Mieszamy do momentu, aż produkt całkowicie się rozpuści.
  2. Do wysokiego pojemnika albo butelki przelewamy wodę z żelatyną i dodajemy do niej zimną wodę.
  3. Energicznie potrząsamy pojemnikiem lub butelką, tak długo, by płyny się dobrze wymieszały.

Jak stosować odżywkę z żelatyny do roślin? O tej zasadzie musisz pamiętać

Domową odżywkę możemy stosować do wszystkich roślin, zarówno tych doniczkowych, balkonowych, jak i ogrodowych. Istotne jest to, że możemy ją łączyć z innymi odżywkami, jednak musimy wtedy zachować ostrożność, aby nie przenawozić roślin.

Stosowanie żelatynowej odżywki nie jest skomplikowane. Tym domowym płynem możemy zasilać nasze rośliny raz w miesiącu. Wystarczy, że wlejemy 2 łyżki odżywki do wody, którą podlewamy nasz skrzydłokwiat.

Pamiętajmy także o tym, że odżywkę z żelatyny możemy przechowywać w lodówce przez kilka tygodni. Po upływie tego czasu utraci ona swoje właściwości.

Zobacz też:

Borówki w doniczce na balkonie będą rosły równie dobrze, jak w glebie. Pamiętaj jednak o tym

Twoja hortensja nie kwitnie? Ogrodnik zdradza przyczynę

Twoje róże nie chcą kwitnąć? Winne może być nieodpowiednie sąsiedztwo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | pielęgnacja roślin