Reklama
Reklama

Ta wyjątkowa roślina powinna być w każdym domu. Pełni ważną funkcję

Na rynku jest wiele pięknych roślin, które chcemy mieć w domu. Jednakże czy myślimy o tym, jakie powinniśmy mieć? Wynalazek francuskich naukowców zdecydowanie powinien się znaleźć w każdym mieszkaniu. Nie tylko ozdobi, ale także pozytywnie wpłynie na otoczenie.

Francuscy naukowcy opracowali zupełnie nową roślinę na bazie znanego i lubianego epipremnum złocistego. To popularny w Polsce kwiat, który jest mało wymagający. Z tego powodu łatwo go utrzymać w dobrej kondycji. Jak jednak zmodyfikowano ją genetycznie?

To nowa roślina na bazie epipremnum złocistego

Start-up Neoplants z Francji zmienił genetycznie uwielbiane epipremnum złociste. Do rośliny wprowadzone zostały geny ekstremofili, które czynią go jeszcze bardziej odpornym na trudne i niedogodne warunki. Dodatkowo zyskał nową właściwość pochłaniania zanieczyszczeń.

Czytaj także: Wlej do doniczki zamiokulkasa ten produkt za 1,50 zł. To eliksir życia dla chorych roślin

Ta roślina zastąpi najlepsze oczyszczacze powietrza

Zupełnie nowa roślina, którą stworzono na podstawie epipremnum złocistego, została nazwana Neo P1. Jej właściwości oczyszczające atmosferę są niesamowicie silne. Według niektórych badań może ona zastąpić aż 30 oczyszczaczy powietrza.

Neo P1 jest zdolna do usuwania z powietrza wszelkich pyłów czy drobnoustrojów, które są tak małe, że zwykłe oczyszczacze lub filtry nie są w stanie ich wyłapać. Dodatkową przewagą tej rośliny nad sklepowe urządzenia jest fakt, że ona nie generuje żadnych odpadów. Jest całkowicie bezpieczna dla środowiska i to ekologiczniejsze rozwiązanie, gdyż nie potrzebuje prądu. Do tego pięknie ozdobi pomieszczenia.

Ile kosztuje roślinny oczyszczacz powietrza?

Za Neo P1 trzeba zapłacić minimum 179 dolarów. Właśnie na tyle Francuzi wycenili swój wynalazek. W przeliczeniu na polski złoty jest to koszt około 700 zł.

Zobacz też:

Podsypują tym pomidory, żeby były smaczniejsze. Ogrodnik ostrzega

Tych resztek z obiadu nie wyrzucaj. Dzięki nim porzeczka będzie mieć mnóstwo owoców

Piwonie ugną się od kwiatów. Wypróbuj metodę mojej babci

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe