Wystarczą 3 składniki, by zrobić farsz do pierogów Będą lepsze, niż ruskie
Pierogi to nie tylko danie, które uwielbia większość Polaków. To klasyka rodzimej kuchni, która zdobyła ogromne uznanie poza granicami naszego kraju i jest jednoznacznie utożsamiana z Polską przez obcokrajowców. Poznaj przepis na farsz, który sprawi, że na dobre zapomnisz o pierogach ruskich i będziesz robić tylko te.
Pierogi ruskie to niezwykle popularne danie, którym zajadają się Polacy, Ukraińcy czy Rosjanie. Ich podstawą jest farsz z ziemniaków, twarogu oraz podsmażanej cebuli. Jednak te 3 składniki mogą sprawić, że nie będą faworytem domowych obiadów.
Do przygotowania świetnego, elastycznego ciasta na pierogi potrzebne będzie:
- 300 g mąki,
- 200 ml wrzącej wody,
- 20 g masła,
- szczypta soli.
Mąkę przesiewamy do dużej miski lub na stolnicę i dodajemy sól, we wrzącej wodzie rozpuszczamy masło. Stopniowo dodajemy wodę z masłem do mąki i zagniatamy ciasto. Cały proces powinien trwać około 10 minut. Odkładamy kulkę ciastka przykrytą ścierką na pół godziny.
Sprawdź również: Rozgrzewające śniadanie na chłodne dni, które przygotujesz w kilka minut. Lepszej owsianki nie jadłeś
Najlepszy farsz do pierogów przygotujemy z:
- 200 g boczku,
- 200 g fasoli Piękny Jaś,
- 2 ząbków czosnku,
- 1 łyżki masła,
- soli i pieprzu.
Fasolę myjemy, zalewamy zimną wodą i gotujemy. Gdy zacznie się gotować, dolewamy szklankę zimnej wody, tę czynność powtarzamy kilka razy, by fasola była miękka. Odcedzamy fasolę na sitku i studzimy. Boczek kroimy w kostkę, a następnie podsmażamy na patelni do uzyskania odpowiedniego stopnia wysmażenia. Na koniec dodajemy masło i całość mieszamy. Czosnek kroimy i wrzucamy do boczku wraz z fasolą, wymieszaj wszystko i przełóż do kielicha blendera. Dopraw solą i pieprzem, a następnie zmiel.
Ciasto dzielimy na mniejsze części i rozwałkowujemy dość cienko. Wykrawamy kółka za pomocą szklanki, a na ich środku umieszczamy farsz. Zlepiamy rogi i odkładamy gotowe pierogi na bok. W garnku zagotowujemy sporą ilość osolonej wody. Wrzucamy pierogi i gotujemy przez 2-3 minuty od momentu wypłynięcia na powierzchnię. Pierogi możemy podawać z podsmażoną na maśle cebulką.
Zobacz też:
Ekspresowa sałatka z trzech składników, gdy niezapowiedziani goście stoją pod drzwiami
Każda szklanka to bomba witaminowa. Zrób z tego przepisu, a zima minie bez chorób
Te drożdżówki są jeszcze lepsze, niż cynamonki. Robię je co weekend