Reklama
Reklama

Ta zupa grzybowa smakuje jak w restauracji. Będziesz ją robić bez przerwy

W połowie lata i jesienią grzybiarze wyruszają do lasów na poszukiwania jadalnych okazów. Czasem wracają z takiej wyprawy z całymi koszykami grzybów. Nie masz pomysłu jak wykorzystać je w kuchni? Przygotuj zupę grzybową, która smakiem dorównuje tej z restauracji. Jest tak dobra, że można ją jeść bez przerwy.

Wiele osób w pełni korzysta z sezonowych darów natury. Przygotowują z nich owocowe i warzywne przetwory na zimę. Pod koniec lata można także suszyć grzyby lub robić z nich na bieżąco pyszne dania. Tym razem przedstawiamy przepis na zupę grzybową. Jej głównym składnikiem są kurki. 

Oczyść kurki przed wrzuceniem ich do zupy

Zupa grzybowa, na którą podajemy przepis, jest wyjątkowa, ponieważ wrzucamy do niej kurki. To właśnie na te grzyby obecnie trwa sezon.

Bardzo ważne jest ich wyczyszczenie przed wrzuceniem do zupy. Jak zatem szybko wyczyścić kurki domowym sposobem?

Wystarczy wrzucić zebrane okazy do miski, zalać je ciepłą wodą, dodać łyżkę soli i całość zamieszać dwa razy. Osad powinien zostać na dnie naczynia. 

Innym sposobem jest czyszczenie grzybów na sucho za pomocą pędzelka. To dość czasochłonna metoda, jednak opłacalna, ponieważ kurki nie stracą swoich walorów smakowych. 

Przepis na zupę grzybową

Zupa grzybowa z kurek nie dość, że jest przepyszna, to jeszcze bardzo aromatyczna - jej zapach unosi się w całym domu. Wspaniale smakuje ze świeżym pieczywem, choć możesz też jeść ją z makaronem.

Jakich składników potrzebujemy do zrobienia zupy grzybowej? Oto lista:

  • 500 g oczyszczonych kurek;
  • 1 l bulionu;
  • 200 ml śmietany kremówki;
  • 1 cebula;
  • biała część pora;
  • 2 marchewki;
  • 3 ząbki czosnku;
  • 2 łyżki masła;
  • przyprawy: sól, pieprz.

Na początek przekrój kurki na pół. Potem przygotuj warzywa: obierz cebulę, por, marchewkę, czosnek i wszystko pokrój w kostkę. 

W kolejnym kroku rozgrzej masło w dużym garnku i zacznij podsmażać na nim cebulę i por do momentu zeszklenia. Potem dodaj marchewkę i czosnek, a na koniec kurki

Gdy grzyby zmiękną, to wlej bulion, doprowadź go do wrzenia i całość gotuj przez około 20 minut do miękkości warzyw. 

Na koniec zblenduj zupę grzybową i dodaj do niej śmietanę kremówkę. Przed podaniem możesz posypać ją natką pietruszki albo tymiankiem. 

Zobacz też:

​Seniorzy powinni jeść go kilka razy w tygodniu. Niestety, wciąż jest mało popularny

Te naleśniki biszkoptowe, to smak mojego dzieciństwa. Wychodzą jak u babci

Moja babcia często robiła pierogi z tym farszem. Są lepsze niż ruskie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: przepisy | zupa