Spróbuj rolowanych pierogów, a więcej nie ulepisz innych. Z tego przepisu wyjdą idealne
Lepienie pierogów to czasochłonny proces, który wymaga od nas sporej dawki cierpliwości. Dlatego jeśli masz ochotę na domowe pierogi z mięsem, możesz spróbować ciekawego rozwiązania, dzięki któremu uporasz się z gotowaniem w mniej niż godzinę. Spróbuj swoich sił w kuchni i przekonaj się, czy te oryginalne pierogi zasmakują twoim bliskim i tobie.
Pierogi to uniwersalne danie, które można przygotować na wiele różnych sposobów. Jeśli lubisz oryginalne rozwiązania, to przepis dla ciebie. Rolowane pierogi przygotowuje się szybciej niż ich tradycyjny odpowiednik. Mięsny farsz sprawia, że jest to doskonałe i treściwe danie na obiad każdego dnia.
- 250 g mąki pszennej,
- 1 jajko,
- 120 ml wody,
- 500 g mielonego mięsa wieprzowego,
- 15 g słodkiej papryki,
- 1 marchew,
- 1 cebula,
- 4 ząbki czosnku,
- sól i pieprz.
Zobacz także: Gołąbki z przepisu siostry Anieli. Wychodzą palce lizać
Rozpoczynamy od przyrządzenia ciasta na pierogi. Do dużej miski przesiewamy mąkę, dodajemy jajko, wlewamy wodę oraz przyprawiamy szczyptą soli. Mieszamy składniki i zaczynamy wyrabiać ciasto. Powinno być ono sprężyste oraz z łatwością odchodzić od naszych dłoni. Odstawiamy je i przechodzimy do przygotowania farszu.
Mięso mielone przekładamy do dużej miski. Przyprawiamy je papryką, solą oraz pieprzem. Marchewkę myjemy, obieramy i trzemy na dużych oczkach tarki. Dodajemy ją do mięsa. Cebulę i czosnek obieramy i siekamy w drobną kostkę i również dorzucamy ją do mięsa. Składniki mieszamy ze sobą do połączenia.
Kiedy ciasto i farsz są gotowe, możemy przejść do formowania pierogów. Na stolnicy rozsypujemy mąkę, wykładamy na nią ciasto i rozwałkowujemy na cienki placek. Na nim rozkładamy warstwę mięsnego farszu, pozostawiając wolną krawędź. Następnie zaczynamy rolować ciasto jak naleśnika. Rulon kroimy na plastry o grubości około 3 centymetrów.
Na dużej patelni rozgrzewamy olej. Następnie układamy na niej każdy z pierogów farszem do spodu patelni. Obsmażamy je z obu stron do momentu, aż będą rumiane. W połowie smażenia podlewamy je wodą lub bulionem i przykrywamy pokrywką. Po kilkunastu minutach ciasto i mięso nie powinno być surowe, a pierogi rumiane.
Zobacz też:
Pianki do deseru czy gorącej czekolady? Tak zrobisz je w domu i to bez grama cukru
Do zupy buraczkowej dodaję tę przyprawę. Wspaniale smakuje i spala tłuszcz z boczków
Andrzejkowe ciastka z wróżbą, które zawsze się udają. Bez problemu upieczesz je w domu