Smakują jak szarlotka z patelni. Szybkie i proste placuszki nie tylko dla dzieci
Chcesz zaskoczyć swoją rodzinę słodkim śniadaniem? Jeśli tak, to koniecznie przygotuj placuszki z patelni, które smakują jak szarlotka. Ich głównym składnikiem są jabłka i serek wiejski. Mają zatem dużo białka, a więc sycą na długi czas. Można je jeść zamiast owsianki czy kanapek.
Niestety nie wszyscy mają czas na przygotowywanie wymyślnych dań śniadaniowych. Właśnie dlatego przedstawiamy przepis na szybkie i proste placuszki z patelni a'la szarlotka dla tych najbardziej zabieganych. Pokocha je cała rodzina, nie tylko dzieci.
Placuszki z jabłkami to połączenie jabłka, serka wiejskiego i przypraw, których również używamy do tradycyjnej szarlotki. Oczywiście nie może też zabraknąć produktów kuchennych, najczęściej używanych do smażenia placków.
Jakich składników potrzebujemy do zrobienia placuszków z patelni? Oto dokładna lista produktów:
- 200 g serka wiejskiego;
- 6 łyżek mąki krupczatki;
- 2 jaja;
- 1 jabłko;
- 1 łyżka cukru;
- 1 łyżka miodu;
- 1 łyżka oleju;
- przyprawy: 0,5 łyżeczki cynamonu, odrobina kardamonu.
Możesz dodać do ciasta więcej cukru lub miodu, jeśli chcesz, żeby placuszki były jeszcze słodsze. Smażymy je na oleju lub maśle.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Wrzuć ten nietypowy składnik do racuchów zamiast jabłek. Rodzina będzie prosić o dokładkę
Przygotowanie placuszków z patelni zaczynamy od ubicia na sztywno białek z cukrem. Potem dodajemy żółtka, serek wiejski, miód oraz olej. Wszystkie składniki krótko miksujemy.
W kolejnym kroku ścieramy jabłko na grubych oczkach i dorzucamy je do reszty składników. Dosypujemy też cynamon i kardamon. Następnie powoli dodajemy mąkę i mieszamy tak, aby powstała gęsta masa.
Na patelni rozgrzewamy olej i smażymy placuszki z jednej i drugiej strony, do uzyskania złotego koloru. Podajemy je z owocami np. z bananami, truskawkami lub borówkami. Dobrze smakują również z cukrem pudrem, syropem klonowym, masłem orzechowym albo jogurtem naturalnym.
Te placki możemy zamrozić i zjeść w inny dzień na śniadanie. Musimy jedynie po ostygnięciu schować je do szczelnego pojemnika, który następnie wstawiamy do zamrażarki. Placuszki rozmrażamy w temperaturze pokojowej i później podsmażamy na patelni.
Zobacz też:
Te potrawy wigilijne możesz przygotować na długo przed świętami. Nie musisz nawet czekać do grudnia
Bezglutenowy chleb z serka i masła orzechowego. Nie uwierzysz, jakie to proste!
Pianki do deseru czy gorącej czekolady? Tak zrobisz je w domu i to bez grama cukru